Przemysł paliwowo-energetyczny

W przemyśle petrochemicznym charakteryzacja cząstek stanowi codzienną rutynę przy badaniach płuczek wiertniczych, wody wtryskowej, osadów i kopalin. Rozkład rozmiaru cząstek jest jednym z parametrów kontroli jakości wielu produktów petrochemicznych, takich jak oczyszczony kwas tereftalowy (PTA) czy innych produktów polimerycznych, takich jak lateks. Zasada Coultera jest standardową metodą analizy wtrysku wody do złóż ropy naftowej. Szeroko stosowana w tym zakresie jest także dyfrakcja laserowa, zarówno przy analizach mokrych, jak i suchych. Dynamiczne rozproszenie światła jest jedną z powszechnie stosowanych metod przy badaniach małych cząsteczek organicznych i nieorganicznych.
Liczniki cząstek w cieczach HIAC™ zaprojektowane zostały celowo z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników wykonujących analizy oleju. Spełniając wymagania normy ISO 11171, zapewniają dokładność i niezawodność. Stanowią niekwestionowany standard przemysłowy w analizie zawartości cząstek stałych w oleju.

 • Klasyfikacja czystości płynów hydraulicznych w przemyśle lotniczym,
 • Wymagania dotyczące czystości części stosowanych w układach hydraulicznych,
 • Napędy i sterowania hydrauliczne.

Liczniki cząstek w oleju:

HIAC 8011+ system liczenia cząstek w cieczach
HIAC PODS system liczenia cząstek w cieczach
HIAC HRLD sensory cząstek w cieczach

Powyższe instrumenty spełniają wymagania norm:

 • ISO 11218 Aerospace | Cleanliness Classification for Hydraulic Fluids
 • ASTM D7619 | 10 Standard Test Methods for Sizing and Counting Particles in Light and Middle Distillate Fuels by Automatic Particle Counter
 • ISO 4402 | Hydraulic fluid power calibration of automatic count instruments for particles suspended in liquids |Method using classified AC Fine Test Dust contaminant
 • ISO 4406-1999 | Hydraulic fluid power | Fluids | Method for coding the level of contamination by solid particles
 • MIL-STD 1246C Product Cleanliness Levels and Contamination Control Program

HIAC 8011+ system liczenia cząstek w cieczach
HIAC PODS system liczenia cząstek w cieczach
HIAC HRLD sensory cząstek w cieczach

Powyższe instrumenty spełniają wymagania norm:

 • DEF STAN 05-42 Reporting Solid Particle Contamination in Helicopter Hydraulic Fluids
 • NAVAIR 01-1A-17 Organizational, Intermediate & Depot Maintenance Aviation Hydraulics Manual

HIAC 8011+ system liczenia cząstek w cieczach
HIAC PODS system liczenia cząstek w cieczach
HIAC ROC system liczenia cząstek w cieczach
HIAC HRLD sensory cząstek w cieczach

Powyższe instrumenty spełniają wymagania norm:

 • NAS 1638 Cleanliness Requirements of Parts Used in Hydraulic Systems
 • SAE AS4059 Aerospace Fluid Power - Cleanliness Classification for Hydraulic Fluids

Regulacje dotyczące liczenia cząstek w cieczach:

 • ASTM D7619 – 17 - Standard Test Method for Sizing and Counting Particles in Light and Middle Distillate Fuels
 • DEF STAN 05-42 - Particulate contamination classification
 • ISO 11218 - Aerospace - cleanliness classification
 • ISO 11171:2016 Hydraulic fluid power - Calibration of automatic particle counters for liquids
 • ISO 4406:2017 Hydraulic fluid power - Fluids - Method for coding the level of contamination by solid particles
 • MIL-STD 1246C - Military Standard: Product Cleanliness Levels Contamination Control Program
 • NAS 1638 - National Aerospace standard for particulate contamination
 • SAE AS4059 - Aircraft Hydraulic standard

Linki branżowe:

Czy można mieć pewność, że HIAC spełnia wymagania normy ISO 11171?
Urządzenia tylko nielicznych producentów są w pełni zgodne z normą kalibracji ISO 11171, należy do nich HIAC gwarantujący pełną spójność pomiarową z certyfikowanymi wzorcami referencyjnymi NIST oraz szczegółowy raport kalibracji potwierdzający prawidłowość i dokładność.

Czy zapewniają Państwo wsparcie przy instalacji, konfiguracji i kalibracji laboratoryjnych i przenośnych liczników cząstek w cieczach HIAC?
Tak. Wszyscy klienci mają dostęp do serwisu na miejscu w zakresie instalacji, konfiguracji i kalibracji liczników cząstek w cieczach HIAC.
Oferujemy wszystkim klientom szkolenie na miejscu, a także telefoniczne lub e-mailowe wsparcie techniczne. Można uzyskać dostęp do pomocy technicznej poprzez formularz kontaktowy: http://www.itsscience.pl/kontakt.html lub bezpośrednio poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czy lepkie i / lub ciemne oleje hydrauliczne mają wpływ na zliczenia cząstek cieczy?
Sensory działające na zasadzie częściowego blokowania światła bazują na wypróbowanej i sprawdzonej technologii i na ich działanie nie ma wpływu kolor czy lepkość danego oleju. Podstawową kwestią jest stężenie cząstek w próbce. Liczniki cząstek w cieczach HIAC emitują unikatowe alarmy informujące użytkowników o tym, że dane / wysokie stężenie wpływa na próbkę.

PRODUKTY

HIAC PODS+

HIAC PODS+ to przenośny licznik cząstek oferujący natychmiastową (w czasie krótszym niż 60 sekund) analizę zanieczyszczeń cieczy: wody, glikoli, cieczy hydraulicznych, olejów, paliw, estrów fosforanowych. Służy konserwacji predykcyjnej: pozwala unikać zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem cieczy, uszkodzeniem urządzeń, kosztownymi naprawami i przestojami. Może mierzyć płyny o niskiej i wysokiej lepkości (od 1 do 425 cST) i raportować wynik zgodnie z normami ISO 4406, NAS 1638 oraz SAE AS 4059.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

HIAC ROC

HIAC ROC - to licznik cząstek on-line, służący do monitorowania czystości olejów hydraulicznych, smarnych, mineralnych i syntetycznych. Został zaprojektowany do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych, przy wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze. Jego utrzymanie jest bardzo proste: szeroka droga przepływu minimalizuje blokady podczas pracy, a brak ruchomych części ułatwia eksploatację urządzenia.
Licznik ma szerokie spektrum zastosowań: od wielopunktowych systemów monitoringu, poprzez stacje filtracyjne, agregaty hydrauliczne, do stanowisk testowych do sprawdzania funkcjonalności komponentów.

Sondy HIAC HRLD

Liczniki cząstek HIAC z serii HRLD do monitorowania zanieczyszczeń w cieczach – działające na zasadzie częściowego blokowania światła laserowego w celu zwiększenia dokładności i efektywności pomiarów – wykorzystują technologię diody laserowej do mierzenia cząstek od 1.2 do 600 mikronów w różnych płynach. Dla cząstek o wielkości 1.2 μm i większych, preferowana jest technologia zaciemniania światła.

Liczniki HIAC HRLD mogą być stosowane zarówno w trybie on-line, jak i przy okresowych procesach technologicznych – mają duże możliwości adaptacji w szerokim zakresie zastosowań: przy monitorowaniu zanieczyszczeń w płynach hydraulicznych czy w płynach do czyszczenia precyzyjnego, w farmacji i w biotechnologii.

Charakteryzując się szerokim zakresem natężenia przepływu, wysokimi limitami stężeń i szerokim zakresem dynamiki – są liderem niezawodności w branży.

HIAC 8011+

HIAC™ 8011+ to licznik cząstek w cieczach stworzony w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie i wiedzę ekspercką na temat liczenia cząstek. Zaprojektowany z myślą o łatwym stosowaniu: do wykonania testu wystarczy jeden przycisk, wyniki w ciągu 60 sekund. Analizator zapewnia spójne, dokładne dane i jest w stanie przetestować ciecze od 1cSt do 425cSt bez rozcieńczania. HIAC - standard w przemysłowym liczeniu cząstek w cieczach, marka, którą znasz i której ufasz.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.