Elektronika

Liczniki cząstek MET ONE i HIAC są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby użytkowników z branży elektronicznej. Zarówno przy monitorowaniu cząstek w powietrzu w pomieszczeniach czystych zgodnie z ISO 14644 i ISO 21501, jak i przy wodnym czyszczeniu części, czy monitoringu wody ultraczystej, liczniki cząstek MET ONE i HIAC zapewniają wysoką wydajność w produkcji półprzewodników, płaskich wyświetlaczy czy dysków HDD.

 • Monitoring środowiskowy w pomieszczeniach czystych,
 • Klasyfikacja i walidacja pomieszczeń czystych i środowisk kontrolowanych,
 • Wodne czyszczenie części,
 • Monitoring cząstek w wodzie dejonizowanej (DI),
 • Monitoring cząstek w wodzie ultraczystej przy produkcji płaskich wyświetlaczy.

Liczniki cząstek w cieczach:

Wodne czyszczenie części
HIAC 9703+ licznik cząstek w cieczach
HIAC HRLD sensory cząstek w cieczach
HIAC MC05 sensor do zliczania cząstek submikronowych w cieczach

Liczniki cząstek w powietrzu:

Monitoring środowiskowy w pomieszczeniach czystych
MET ONE 3400 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 3411 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE system monitorowania FMS
MET ONE 6000 zdalny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 6000P zdalny licznik cząstek w powietrzu

Klasyfikacja i walidacja pomieszczeń czystych i środowisk kontrolowanych zgodnie z ISO 14644
MET ONE 3400 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 3411 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE system monitorowania FMS
MET ONE 6000 zdalny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 6000P zdalny licznik cząstek w powietrzu

 • International Organization for Standards (ISO)
 • ISO 14644 Cleanrooms and associated controlled environments
 • ISO 21501-4 Determination of particle size distribution - Light scattering airborne particle counters for clean spaces
 • The Institute of Environmental Sciences and Technology (IEST)
 • Association Connecting Electronics Industries (IPC)
 • British Standards Institution (BSI)
 • Electronic Industries Alliance (EIA)
 • Global Semiconductor Alliance
 • International Society of Automation (ISA)
 • Korea Semiconductor Industry Association (KSIA)
 • Taiwan Semiconductor Industry Association (TSIA)
 • Semiconductor Industry Association (SIA)
 • Semiconductor Equipment Association of Japan (SEAJ)

Jaka jest zalecana częstotliwość kalibracji liczników cząstek w powietrzu?
Norma ISO 14644-1 określa częstotliwość kalibracji instrumentów do liczenia cząstek w powietrzu stosowanych we wszystkich pomieszczeniach czystych. Aby zagwarantować prawidłowość i dokładność zliczania cząstek, zaleca się kalibrację co 6 miesięcy.

Gdzie w zakładzie należy zlokalizować liczniki cząstek w powietrzu, aby zapewnić skuteczne monitorowanie?
Norma ISO 14644-1 nie formułuje wymagań dotyczących lokalizacji liczników cząstek, ale zaleca się monitoring jak najbliżej najważniejszych procesów oraz pobieranie próbek w obszarach o dużym natężeniu przepływu. Czyli tylko w tych obszarach, w których produkt jest przetwarzany, a warunki środowiskowe mogą mieć wpływ na jego jakość.

Czy lepkość i kolor cieczy wpływają na zliczenia cząstek?
Lepkość jest ważna tylko wtedy, gdy wpływa na utrzymanie właściwego natężenia przepływu. Liczniki cząstek w cieczach HIAC zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać dokładne pomiary i niezawodność przy szerokiej gamie lepkości i zoptymalizowanej kontroli przepływu. Kolor cieczy może wpływać na zliczanie, jeśli ciecz absorbuje długość fali światła laserowego stosowanego w licznikach cząstek.

Jaka jest odpowiednia wysokość w przebieralniach w pomieszczeniach czystych do monitorowania powietrza za pomocą licznika cząstek?
Sondy do pobierania próbek powinny znajdować się na wysokości 1,5 m +/- 10% od podłogi.

PRODUKTY

MET ONE 3400+

MET ONE 3400+ to przenośny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany do automatycznego monitorowania i kwalifikacji pomieszczeń czystych w zgodzie ze standardami GMP.

Najnowszy MET ONE 3400+ umożliwia użytkownikom wgrywanie bezpośrednio do licznika standardowych procedur SOP oraz konfiguracji próbkowania dla każdej lokalizacji, dzięki czemu SOP staje się interaktywną mapą próbkowania bezpośrednio na ekranie licznika, ułatwiającą użytkownikom codzienne pobieranie próbek. Funkcjonalności te (automatyczne zintegrowane elektroniczne SOPy oraz mapy próbkowania) pozwalają zredukować do minimum liczbę szkoleń oraz błędy próbkowania.

MET ONE 3400+ został zaprojektowany specjalnie dla środowiska regulowanego przez GMP i ma wbudowane narzędzia zapewniające zgodność z 21CFR część 11 ALCOA, takie jak: dostęp zdalny przez przeglądarkę internetową, przegląd / zatwierdzenie wyników pracy, kontrola wersji SOP czy elektroniczny eksport rekordów, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego oprogramowania ani dodatkowych kosztów integracji oprogramowania.
Bezpieczny, przeszukiwalny / filtrowalny dziennik auditu zapewnia szybkie raportowanie podczas auditu.
MET ONE 3400+ używa Microsoft Active Directory do kontroli nazwy użytkownika i hasła do logowania oraz podpisów elektronicznych, dzięki temu zapewnia zgodność z 21 CFR część 11 i z wytycznymi dotyczącymi ALCOA.

Sondy HIAC HRLD

Liczniki cząstek HIAC z serii HRLD do monitorowania zanieczyszczeń w cieczach – działające na zasadzie częściowego blokowania światła laserowego w celu zwiększenia dokładności i efektywności pomiarów – wykorzystują technologię diody laserowej do mierzenia cząstek od 1.2 do 600 mikronów w różnych płynach. Dla cząstek o wielkości 1.2 μm i większych, preferowana jest technologia zaciemniania światła.

Liczniki HIAC HRLD mogą być stosowane zarówno w trybie on-line, jak i przy okresowych procesach technologicznych – mają duże możliwości adaptacji w szerokim zakresie zastosowań: przy monitorowaniu zanieczyszczeń w płynach hydraulicznych czy w płynach do czyszczenia precyzyjnego, w farmacji i w biotechnologii.

Charakteryzując się szerokim zakresem natężenia przepływu, wysokimi limitami stężeń i szerokim zakresem dynamiki – są liderem niezawodności w branży.

HIAC 8011+

HIAC™ 8011+ to licznik cząstek w cieczach stworzony w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie i wiedzę ekspercką na temat liczenia cząstek. Zaprojektowany z myślą o łatwym stosowaniu: do wykonania testu wystarczy jeden przycisk, wyniki w ciągu 60 sekund. Analizator zapewnia spójne, dokładne dane i jest w stanie przetestować ciecze od 1cSt do 425cSt bez rozcieńczania. HIAC - standard w przemysłowym liczeniu cząstek w cieczach, marka, którą znasz i której ufasz.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

HIAC 9703+

Liczniki cząstek w cieczach HIAC 9703+ są liderem w zastosowaniach badawczych i w kontroli jakości zgodnych z rozdziałem <788> Amerykańskiej Farmakopei. Zaprojektowane z myślą o zliczaniu cząstek w cieczach, liczniki HIAC 9703+ są wysoce konfigurowalne i łatwe w obsłudze. Oprogramowanie PharmSpec umożliwia łatwe i bezpieczne zarządzanie danymi oraz pozostawanie w zgodności z częścią 11 normy FDA 21 CFR. 

MET ONE 6000

MET ONE 6000 – zdalny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek.
Kompaktowa konstrukcja z możliwością doboru rozmiarów, natężenia przepływu i opcji komunikacji uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MET ONE 6000P

Zdalny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 6000P z wbudowaną pompą próżniową – zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek. Kompaktowa konstrukcja z mikroprocesorem kontrolującym przepływ uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MET ONE 3411

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3411 różni się od wielu liczników cząstek, gdyż został zaprojektowany specjalnie do monitorowania pomieszczeń czystych podczas produkcji precyzyjnych elementów półprzewodnikowych. Kiedy licznik pracuje w strefie czystej – jego wentylator pozostaje wyłączony i generowanie cząstek jest praktycznie wyeliminowane.

MET ONE 3411 jest najczystszym przenośnym licznikiem cząstek 0,1 μm na rynku.

Urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania normy ISO-21501-4, aby zapewnić użytkownikom niezrównaną dokładność i powtarzalność pomiarów, co ma kluczowe znaczenie dla testów porównawczych i rozwiązywania problemów.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

MET ONE 3400

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400 jest urządzeniem zaprojektowanym specjalnie z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach czystych w zgodzie z normą ISO 14644.

Więcej w tej kategorii: « Jakość wody Pigmenty, tonery »