Wyposażenie laboratorium

Współczesne laboratorium nie może funkcjonować bez specjalistycznych narzędzi potrzebnych do prowadzenia badań i kontrolowania jakości na różnych etapach produkcji. Te narzędzia to m.in. analizatory węgla organicznego, liczniki cząstek w powietrzu i w cieczach, analizatory rozkładu wielkości cząstek, liczniki komórek, wirówki i ultrawirówki laboratoryjne... Podstawą działania każdego laboratorium jest zatem precyzyjny, niezawodny oraz zapewniający komfort i bezpieczeństwo sprzęt laboratoryjny.

Produkty ITS SCIENCE – Postaw na wyposażenie laboratorium najwyższej klasy

ITS SCIENCE to doświadczony dostawca aparatury analitycznej i sprzętu laboratoryjnego. Od 2017 roku jesteśmy jedynym oficjalnym dystrybutorem analizatorów i liczników cząstek firmy Beckman Coulter. W naszej ofercie znajdują się także profesjonalne laboratoryjne wirówki i ultrawirówki, w tym ultrawirówki analityczne, oraz mikrobioreaktory do prowadzenia hodowli w warunkach tlenowych i beztlenowych, a także inne urządzenia i systemy marki Beckman Coulter.

Wyposażamy laboratoria w urządzenia do szybkiego badania jakości mikrobiologicznej wody: analizatory ColiMinder marki Vienna Water Monitoring Solutions.

Ponadto ITS SCIENCE jest dystrybutorem systemów filtrowentylacyjnych, odkurzaczy i pochłaniaczy przemysłowych marek Delfin i Airbravo. Do dyspozycji Klientów oddajemy także szeroką gamę certyfikowanych materiałów odniesienia (w tym wzorców TOC) oraz materiałów eksploatacyjnych TOC marki ERA Waters.

W naszej ofercie znajdują się także specjalistyczne systemy monitorowania parametrów środowiskowych i procesowych stworzone we współpracy z firmami: KMP Projekt oraz Pharmagraph i Beckman Coulter. Systemy oparte o dedykowane rozwiązania (FMS, RMS, BMS) wykorzystuje się w monitoringu parametrów wytwarzania w pomieszczeniach typu clean room.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszej ofercie. Szczegółowe informacje i specyfikacje techniczne dostępne są bezpośrednio w opisach prezentowanych pozycji. Serdecznie zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Udzielimy niezbędnych odpowiedzi i pomożemy dobrać urządzenia i akcesoria spełniające indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Wzorce do analizatorów TOC

Certyfikowane, dokładne oraz identyfikowalne wzorce do oznaczania całkowitego węgla organicznego, węgla nieorganicznego (TOC/IC) oraz przewodności. Kompleksowy wybór standardów TOC/IC do wykonywania kalibracji, walidacji, sprawdzania przydatności systemu oraz weryfikacji wydajności analizatorów TOC.

Firma ERA Waters Company jest jednym z głównych światowych producentów najwyższej jakości wzorców TOC dla analizatorów marek: Sievers®, Shimadzu®, Teledyne®, Anatel® i innych. Niezależnie od producenta urządzenia, ERA, a wraz z nią firma ITS SCIENCE oferuje szeroką gamę wzorców do kwalifikacji Państwa urządzenia.

 • Produkowane i certyfikowane zgodnie z normami ISO 17025 oraz z ISO Guide 34; spełniają najwyższe standardy jakości i kwalifikowane są jako certyfikowane materiały odniesienia (CRM)*,
 • Charakteryzują się spójnością pomiarową wg specyfikacji NIST, zapewniając właściwą kalibrację analizatorów TOC; gwarantują wyjątkową precyzję i powtarzalność oznaczeń,
 • Dostępne są w różnych rozmiarach opakowań, od butelek 1 L do pojedynczych opakowań 30 mL,
 • Wyprodukowane z ultraczystej wody,
 • Dla każdego roztworu wzorcowego firmy ERA Waters dołączony jest certyfikat analizy.

* Certyfikowany materiał odniesienia (Certified Reference Material – CRM) – materiał odniesienia, którego jedna lub wiele właściwości zostało scharakteryzowanych przez metrologicznie uznaną procedurę, któremu towarzyszy świadectwo określające wartość dla wyszczególnionych właściwości, związaną z nimi niepewność oraz stwierdzające zachowanie metrologicznej spójności pomiarowej (źródło: Główny Urząd Miar).

202 DS

Odkurzacz przemysłowy 202 DS - kompaktowy i mocny, jest najlepiej sprzedającym się modelem lekkich odkurzaczy przemysłowych serii Mistral. 

2 silniki jednofazowe, filtr wstępny klasy M o bardzo dużej powierzchni (30.000 cm²) i duża zwrotność sprawiają, że odkurzacz 202 DS jest idealnym rozwiązaniem do usuwania nieczystości stałych z dowolnego rodzaju laboratorium lub zakładu produkcyjnego.

Dzięki systemowi czyszczenia filtra DUSTOP odkurzacz gwarantuje ciągłą doskonałą wydajność. Możliwość użycia toreb jednorazowych i dołączonego zestawu akcesoriów sprawia, że jest niezwykle łatwy w użyciu. Jest dostępny w wielu wariantach: w tym w wersji ATEX i w wersji z zasilaniem sprężonym powietrzem.

 • Najwyższa jakość filtracji w tym segmencie odkurzaczy;
 • W 100% stalowa konstrukcja;
 • Kompaktowy i łatwy do przemieszczania;
 • Zintegrowany system czyszczenia filtra;
 • Zestaw akcesoriów w wyposażeniu standardowym.

LS 13 320 XR

LS 13 320 XR – nowy analizator wielkości cząstek działający na zasadzie dyfrakcji światła laserowego – dostarcza najdokładniejszych w swojej klasie danych o rozkładzie wielkości cząstek dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii PIDS (rozpraszanie światła przy zmiennej polaryzacji), która umożliwia pomiary w wysokiej rozdzielczości przy dynamicznym zakresie pomiarowym. Podobnie jak LS 13 320, analizator XR gwarantuje szybkie i dokładne wyniki usprawniając pracę użytkowników i optymalizując wydajność. 

 • Bezpośredni zakres pomiarowy od 10 nm do 3500 μm.
 • Automatyczny oraz czytelny sposób podawania wyników według kryteriów pass / fail dla jeszcze szybszej kontroli jakości.
 • „Tornado” – opatentowany system poboru próbki w przystawce do pracy w dyspersji powietrznej. Gwarantuje powtarzalność analiz, wiarygodność i rzetelność wyników, dzięki temu, że mierzona jest cała podana próbka. Nie występuje problem z niejednorodnym czy częściowym pobieraniem próby lub blokowaniem się materiału na szczelinie zsypowej.
 • Przyjazne oprogramowanie upraszczające tworzenie metod dla standardowych pomiarów.

MET ONE 3400+

MET ONE 3400+ to przenośny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany do automatycznego monitorowania i kwalifikacji pomieszczeń czystych w zgodzie ze standardami GMP.

Najnowszy MET ONE 3400+ umożliwia użytkownikom wgrywanie bezpośrednio do licznika standardowych procedur SOP oraz konfiguracji próbkowania dla każdej lokalizacji, dzięki czemu SOP staje się interaktywną mapą próbkowania bezpośrednio na ekranie licznika, ułatwiającą użytkownikom codzienne pobieranie próbek. Funkcjonalności te (automatyczne zintegrowane elektroniczne SOPy oraz mapy próbkowania) pozwalają zredukować do minimum liczbę szkoleń oraz błędy próbkowania.

MET ONE 3400+ został zaprojektowany specjalnie dla środowiska regulowanego przez GMP i ma wbudowane narzędzia zapewniające zgodność z 21CFR część 11 ALCOA, takie jak: dostęp zdalny przez przeglądarkę internetową, przegląd / zatwierdzenie wyników pracy, kontrola wersji SOP czy elektroniczny eksport rekordów, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego oprogramowania ani dodatkowych kosztów integracji oprogramowania.
Bezpieczny, przeszukiwalny / filtrowalny dziennik auditu zapewnia szybkie raportowanie podczas auditu.
MET ONE 3400+ używa Microsoft Active Directory do kontroli nazwy użytkownika i hasła do logowania oraz podpisów elektronicznych, dzięki temu zapewnia zgodność z 21 CFR część 11 i z wytycznymi dotyczącymi ALCOA.

MET ONE 3400

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400 jest urządzeniem zaprojektowanym specjalnie z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach czystych w zgodzie z normą ISO 14644.

301 DRY

Odkurzacz przemysłowy 301 DRY (301 Dustop) jest wyjątkowym urządzeniem łączącym w sobie moc, użyteczność i jakość filtracji odkurzacza przemysłowego, z łatwością przenoszenia i komfortem użytkowania zwykłego odkurzacza warsztatowego.

Projekt powstał w odpowiedzi na oczekiwania klientów – łączy wysokie parametry pracy dużych odkurzaczy przemysłowych z bardziej kompaktowym „opakowaniem”.

Model 301 Dustop wyposażony jest w mocny jednofazowy silnik, stalową i odporną na mechaniczne uszkodzenia obudowę, wysokiej skuteczności system filtracyjny (filtr HEPA).

Modułowa budowa odkurzacza umożliwia skonfigurowanie urządzenia zgodnie z oczekiwaniami klienta w alternatywne, kompatybilne akcesoria i materiały eksploatacyjne (np. filtr typu NOMEX do pracy w wysokich temperaturach).

Multisizer 4e

Multisizer 4e COULTER COUNTER jest wszechstronnym analizatorem do liczenia i charakteryzowania cząstek. Wykorzystuje Zasadę Coulter’a, aby wykrywać cząstki przechodzące przez obszar wykrywania elektrycznego, bez względu na ich charakter i właściwości optyczne. Multisizer 4e jest doskonałym narzędziem do badania i liczenia szerokiej gamy cząsteczek pochodzenia biologicznego, takich jak: komórki ssaków, bakterii, drożdży, duże skupiska protein, agregaty komórkowe, sferoidy; czy nieorganicznego, takich jak: cząsteczki materiałów ściernych, tonerów, itp. Oprócz mierzenia gęstości cząstek Multisizer 4e określa także ich wielkość. Multisizer 4e umożliwia wykrywanie zmian w objętości komórek, które są ważnym parametrem odzwierciedlającym procesy biologiczne takie jak wzrost, cykle rozwojowe, śmierć komórki, stres osmotyczny, patogeneza czy fagocytoza.

Mistral 4533

Mistral 4533 – odkurzacz przemysłowy do usuwania zanieczyszczeń stałych i płynnych. Jeden z najwydajniejszych i najbardziej wytrzymałych trójfazowych odkurzaczy przemysłowych na świecie. Niewielki i cichy, został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym, gdzie jest często instalowany jako jednostka stała przy maszynach produkcyjnych.
Wysokowydajna dmuchawa boczno-kanałowa gwarantuje nieprzerwane i wydajne odsysanie również w zastosowaniach w trybie pracy ciągłej. Jego parametry i niewielkie rozmiary czynią go najczęściej stosowanym odkurzaczem do prac związanych z czyszczeniem w przemyśle farmaceutycznym.
Dostępny jest również w wersji z certyfikatem ATEX.

System monitorowania FMS

System monitorowania FMS MET ONE to skalowalne (łatwo rozbudowywalne o nowe moduły) rozwiązania on-line dla monitoringu pomieszczeń czystych. Bazując na otwartej architekturze komunikacji, łatwo integrują się z preferowanymi przez użytkownika systemami. Cała gama urządzeń MET ONE – zdalne i przenośne liczniki cząstek w powietrzu – zapewnia zgodność z wymogami ISO 21501 i 21 CFR Part 11.

MET ONE 3400 Simply Paperless

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400 Simply Paperless z opatentowaną funkcją pdf-owania wyników – to oszczędność czasu, pieniędzy i eliminacja błędów.
Dane pomiarowe można zapisać w formacie PDF nieedytowalnym, zgodnym z normą 21 CFR part 11 oraz wymaganiami farmakopealnymi. Można je automatycznie wyeksportować do pamięci USB albo przesłać za pośrednictwem Ethernetu do serwera FTP w sieci. Przy tej funkcji licznik nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

501 WD

501 WD to kompaktowy, prosty w obsłudze odkurzacz idealny do zbierania zanieczyszczeń mokrych, zmieszanych z suchymi (posiada w standardzie m.in. zawór pływakowy, filtr kieszeniowy dla zanieczyszczeń suchych itp.).

 • W 100% stalowa konstrukcja;
 • Zestaw podstawowych akcesoriów oraz wąż spustowy dla zanieczyszczeń płynnych – w wyposażeniu standardowym.
 • Kompaktowy i mobilny, wysoko oceniany przez firmy zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem powierzchni, które potrzebują odkurzacza z pojemnym zbiornikiem na płyny.

Napędzany mocnym silnikiem jednofazowym i wyposażony w podwójny zestaw do filtracji jest idealnym narzędziem do utrzymania czystego środowiska pracy. Pojemnik o pojemności 50 litrów, skonstruowany ze stali malowanej proszkowo, umożliwia bezpieczne gromadzenie dużych ilości cieczy zmieszanych z pyłem. Poręczny wąż spustowy umożliwia szybkie i łatwe rozładowanie pobranych nieczystości. Urządzenie jest dostępne w wersji z zasilaniem sprężonym powietrzem.

802 WD

Odkurzacz przemysłowy 802 WD to urządzenie dedykowane do prac na mokro i sucho; wyposażone w dwa mocne jednofazowe silniki dające potężną siłę ssącą i duży przepływ powietrza, dzięki czemu jest doskonale przystosowane do zbierania nieczystości płynnych, zmieszanych z pyłami czy innym odpadem stałym.

Stalowa głowica z dwoma silnikami by-pass jest bardzo dobrze wytłumiona, co przekłada się na cichą pracę. Każdy silnik uruchamiany jest osobnym włącznikiem umieszczonym na głowicy. Zainstalowane uchwyty pozwalają na łatwy i szybki demontaż głowicy w celu wymiany filtra, przy pracach konserwacyjnych.

Zegarowy wskaźnik podciśnienia pozwala na stałą kontrolę pracy urządzenia i szybkie zdiagnozowanie zużycia filtra czy zapchania kanału ekstrakcyjnego.

Zestaw podstawowych akcesoriów i podwójny zestaw do filtracji cieczy (filtr polipropylenowy) i pyłu (filtr poliestrowy) w wyposażeniu standardowym.
Skuteczny i trwały filtr cząstek stałych zapewnia filtrację klasy L, do wielkości 3 mikronów.

Usuwanie dużych ilości nieczystości płynnych ze zmieszanymi odpadami stałymi czy pyłem umożliwia duży zbiornik pojemności 80 litrów. Kran spustowy z przyłączonym wężem ułatwia i przyśpiesza proces opróżniania pojemnika, zaś zamontowany w urządzeniu automatyczny zawór pływakowy chroni przed przelaniem nieczystości, odcinając możliwość zasysania po osiągnięciu określonego maksimum.

Odkurzacz jest dostępny w wersji ATEX i w wersji z zasilaniem sprężonym powietrzem.

MET ONE 3411

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3411 różni się od wielu liczników cząstek, gdyż został zaprojektowany specjalnie do monitorowania pomieszczeń czystych podczas produkcji precyzyjnych elementów półprzewodnikowych. Kiedy licznik pracuje w strefie czystej – jego wentylator pozostaje wyłączony i generowanie cząstek jest praktycznie wyeliminowane.

MET ONE 3411 jest najczystszym przenośnym licznikiem cząstek 0,1 μm na rynku.

Urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania normy ISO-21501-4, aby zapewnić użytkownikom niezrównaną dokładność i powtarzalność pomiarów, co ma kluczowe znaczenie dla testów porównawczych i rozwiązywania problemów.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

DG 75 AF

Odkurzacz przemysłowy DG 75 AF – wyposażony w wentylator zdolny do generowania niezwykle dużego przepływu powietrza – jest idealny do szybkiego usuwania dużych ilości odpadów.
Duża powierzchnia filtra głównego antystatycznego klasy M (49.500 cm²), możliwość doposażenia w filtr HEPA oraz filtr węglowy sprawia, że odkurzacz sprawdza się w każdej sytuacji. Skuteczny ręczny system czyszczenia filtra zapewnia maksymalną wydajność pracy.
Wszystkie te cechy stawiają go na pozycji lidera w swojej klasie.

 • Wysoka jakość filtracji, połączona z dużą powierzchnią filtra głównego;
 • Turbina przystosowana do pracy ciągłej 24/7;
 • Przyłącze ssące zintegrowane z osłoną cyklonową i ciśnieniowym zaworem bezpieczeństwa;
 • Zawór bezpieczeństwa w standardzie.

Dostępny w wersji ATEX.

MET ONE 6000

MET ONE 6000 – zdalny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek.
Kompaktowa konstrukcja z możliwością doboru rozmiarów, natężenia przepływu i opcji komunikacji uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MICROTEC

Microtec to idealny odkurzacz do usuwania niewielkich ilości zanieczyszczeń pyłowych.
Niewielka waga (jedynie 16 kg), doskonała mobilność i zastosowane worki filtracyjne na odpady sprawiają, że można pomylić go z komercyjnym odkurzaczem domowym, jednak jego atuty: stalowa konstrukcja, łatwa obsługa oraz niezwykle skuteczny, potrójny system filtracyjny zakończony filtrem ULPA, sprawiają, że znajduje się w światowej czołówce małych, profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych.

Sprawdza się zarówno w standardowym czyszczeniu, jak i przy specjalnych zastosowaniach np. w przemyśle elektronicznym i półprzewodnikowym: przy usuwaniu odpadów produkcyjnych ze stołów roboczych (eliminacja ryzyka powstania zanieczyszczenia krzyżowego produktu).

Zestaw akcesoriów w wyposażeniu standardowym.

MET ONE 6000P

Zdalny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 6000P z wbudowaną pompą próżniową – zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek. Kompaktowa konstrukcja z mikroprocesorem kontrolującym przepływ uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MET ONE 7000

Zdalny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 7000 zapewnia precyzyjną kontrolę cząstek nieożywionych w celu zapewnienia zgodności z regulacjami cGMP / FDA.
Specjalnie dobrany materiał (stal nierdzewna 316L) oraz efektywne uszczelnienie obudowy licznika sprawiają, że MET ONE 7000 jest odporny na cykliczne działania środków chemicznych podczas procesów czyszczenia (z wykorzystaniem VHP – nadtlenku wodoru).
Licznik jest specjalnie zaprojektowany, by spełnić rygorystyczne wymagania normy ISO 21501 oraz zagwarantować dokładny i ciągły monitoring aseptycznym i sterylnym środowiskom produkcyjnym w przemyśle farmaceutycznym.

XTRACTOR 75 AF

Odkurzacz przemysłowy z serii Xtractor jest idealny przy usuwaniu dużych ilości toksycznego drobnego pyłu, który w normalnych warunkach może zatykać filtry zmniejszając ich efektywność i zagrażając zdrowiu operatorów. Odkurzacz Xtractor 75 AF jest wyposażony w mocną turbinę bocznokanałową, zapewniającą niezwykle wysoką wydajność urządzenia.
Ochronę operatora zapewniają wysokiej jakości wkłady filtracyjne (klasa M z powłoką PTFE, opcjonalnie dodatkowy filtr HEPA), czyszczone automatycznie w trakcie pracy, co zwiększa ich wydajność – tak ważną w systemie pracy ciągłej.
Bezpieczny system separowania odpadów Longopac umożliwia dostosowanie wielkości i wagi worka na odpady do własnych potrzeb, a następnie na szybką i łatwą utylizację pełnego worka bez konieczności zakładania nowego wkładu po każdorazowym opróżnieniu. W ten sposób można uniknąć rozpraszania się szkodliwych pyłów i wdychania ich przez użytkownika – jak w przypadku opróżniania konwencjonalnych zbiorników odkurzacza.

DG 75 AF Z22

DG 75 AF Z22 to odkurzacz przemysłowy o ponadprzeciętnych parametrach pracy (moc/wymiary). Wyposażony jest w filtr antystatyczny klasy M o bardzo dużej powierzchni (49 500 cm²). Dedykowany do zastosowań wymagających najwyższej jakości filtracji połączonej z olbrzymią mocą podczas pracy w strefie ATEX Z22 (pyły wybuchowe).

Jest to odkurzacz o wysokiej wydajności, wyposażony w mocną bezobsługową turbinę bocznokanałową przystosowaną do pracy ciągłej 24/7.
Odpowiedni zarówno jako jednostka mobilna, jak i zintegrowana z centralnym systemem odkurzania.

DG 75 AF Z22 z zainstalowanymi systemami bezpieczeństwa gwarantuje całkowicie bezpieczną pracę:

 • Manometr pozwala na ciągłą kontrolę poprawności działania i wykrywa zatkanie filtra.
 • Wyłącznik ochronny przerywa pracę silnika w przypadku niedopuszczalnego przeciążenia.
 • Zawór bezpieczeństwa chroni turbinę ssącą przed nadmiernym podciśnieniem.
 • Wbudowany cyklonowy separator chroni filtr przed ciałami stałymi i cieczami oraz przedłuża żywotność filtra.

Odkurzacz posiada ręczny system czyszczenia filtra, zapewniający maksymalną wydajność – tak przy pracy ciągłej, jak i w systemach scentralizowanych.

 • Opcjonalnie - konstrukcja odkurzacza wykonana ze stali kwasoodpornej AISI 304 lub 316,
 • Podwójny certyfikat ATEX (dla urządzenia i silnika).

MET ONE HHPC 2+

MET ONE HHPC 2+ to dwukanałowy, ręczny licznik cząstek o rozmiarze 0,5 μm, zaprojektowany w celu rutynowego monitorowania środowisk kontrolowanych zgodnie z ISO 14644. Środowiska produkcyjne przestrzegające zasad GMP, takie jak linie pakowania żywności i rozlewania napojów w warunkach aseptycznych, laboratoria szpitalne czy apteki recepturowe często wybierają MET ONE HHPC 2+.

MET ONE HHPC 3+

MET ONE HHPC 3+ (0,3 μm) to trzykanałowy ręczny licznik cząstek przeznaczony do pracy w warunkach produkcji wrażliwych na zanieczyszczenia, w których wymagana jest czułość 0,3 μm do monitoringu pomieszczeń czystych czy kontroli filtrów HEPA w stacjach roboczych. Licznik ma zastosowanie przy produkcji komponentów optycznych, kosmonautyków, płytek drukowanych czy elementów wysoko precyzyjnych.

Wersja 0,5 μm licznika MET ONE HHPC 3+ preferowana jest przez środowiska produkcyjne, które przestrzegają zasad GMP i dokonują klasyfikacji pomieszczeń czystych zgodnie z normą ISO 14644 w rozmiarach cząstek 0,5 μm, 1,0 μm i 5,0 μm. Licznik ma zastosowanie przy pakowaniu żywności i rozlewaniu napojów w warunkach aseptycznych, w laboratoriach szpitalnych czy aptekach recepturowych.

802 WXP PUMP

Odkurzacz przemysłowy 802 WXP PUMP do pracy na sucho i mokro, z możliwością odpompowywania zassanych cieczy ze zbiornika.

Odkurzacz Wet & Dry 802 WXP PUMP jest wyposażony w pojemnik na ciecz ze stali kwasoodpornej AISI304, z zamontowaną wewnątrz pompą zanurzeniową, która umożliwia odpompowywanie zassanych cieczy.

MET ONE HHPC 6+

MET ONE HHPC 6+ jest w pełni funkcjonalnym sześciokanałowym ręcznym licznikiem cząstek przeznaczonym do szerokiego zakresu zadań przy produkcji zaawansowanych technologii w warunkach odpowiedniej czystości otoczenia, takich jak produkcja półprzewodników i płaskich wyświetlaczy. Unikalna podstawa dokująca zapewnia wygodny transfer danych pomiarowych do PC poprzez Ethernet lub złącze USB, zapewniając jednocześnie, że HHPC 6+ jest w pełni naładowany i gotowy do użycia w każdej chwili.

202 BL Z22 - II 3D

Odkurzacz przemysłowy 202 BL jest przeznaczony do pracy w strefie zagrożonej wybuchem ATEX Z22.

W wersji jednofazowej odkurzacz 202 BL jest wyposażony w mocny silnik indukcyjny, wytwarzający wysokie podciśnienie, gwarantujący długą żywotność.
W wersji trójfazowej mocna turbina bocznokanałowa umożliwia pracę ciągłą, bez strat wydajności.

Analizator ColiMinder

Analizator ColiMinder firmy Vienna Water Monitoring Solutions zapewnia w pełni zautomatyzowane, szybkie pomiary on-line zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. Szybko uzyskiwane (w ciągu 15 minut!), wiarygodne wyniki na temat jakości mikrobiologicznej umożliwiają monitorowanie i kontrolę procesu we wszystkich zastosowaniach związanych z wodą.

Pomiar zanieczyszczeń mikrobiologicznych w czasie rzeczywistym umożliwia ogromny wzrost wydajności i bezpieczeństwa procesów uzdatniania wody oraz sieci dystrybucyjnych. Analizatory ColiMinder są docenianie przez Użytkowników i wdrażane w różnych aplikacjach na całym świecie: od wody oczyszczonej poprzez wodę pitną, powierzchniową i kąpielową aż po ścieki i wodę przemysłową. Urządzenia te udowodniły swoją niezawodność i wiarygodność nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych.

Logo Coliminder rapidmicrobiology 300dpi

HIAC 8011+

HIAC™ 8011+ to licznik cząstek w cieczach stworzony w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie i wiedzę ekspercką na temat liczenia cząstek. Zaprojektowany z myślą o łatwym stosowaniu: do wykonania testu wystarczy jeden przycisk, wyniki w ciągu 60 sekund. Analizator zapewnia spójne, dokładne dane i jest w stanie przetestować ciecze od 1cSt do 425cSt bez rozcieńczania. HIAC - standard w przemysłowym liczeniu cząstek w cieczach, marka, którą znasz i której ufasz.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

202 DS Z22 T

Odkurzacz przemysłowy 202 DS Z22 T to urządzenie przeznaczone do pracy w strefie zagrożenia wybuchem ATEX Z22 (wybuchowy pył). Jest zasilany jedno- lub trójfazowym silnikiem indukcyjnym (Ex) zespolonym z turbiną boczno-kanałową.

Uchwyty po bokach głowicy umożliwiają jej łatwy demontaż.

Filtr kartridżowy klasy M (filtracja do 1 mikrona) i duża powierzchnia filtracji (30 000 cm2) przekładają się na wyjątkową skuteczność urządzenia.

System czyszczenia filtra DUSTOP pozwala na szybkie, skuteczne i łatwe oczyszczanie filtra bez potrzeby rozkładania odkurzacza.

Począwszy od przemysłu spożywczego po branżę farmaceutyczną model 202 DS Z22 stanowi idealne rozwiązanie do czyszczenia zapyleń w strefach zagrożenia wybuchem.

Dostępny w wersjach ATEX:

 • strefa Z 22 II 3D,
 • strefa Z 20/22 II 1/3D,
 • strefa Z 20/21 II 1/2D.

HIAC 9703+

Liczniki cząstek w cieczach HIAC 9703+ są liderem w zastosowaniach badawczych i w kontroli jakości zgodnych z rozdziałem <788> Amerykańskiej Farmakopei. Zaprojektowane z myślą o zliczaniu cząstek w cieczach, liczniki HIAC 9703+ są wysoce konfigurowalne i łatwe w obsłudze. Oprogramowanie PharmSpec umożliwia łatwe i bezpieczne zarządzanie danymi oraz pozostawanie w zgodności z częścią 11 normy FDA 21 CFR. 

Sondy HIAC HRLD

Liczniki cząstek HIAC z serii HRLD do monitorowania zanieczyszczeń w cieczach – działające na zasadzie częściowego blokowania światła laserowego w celu zwiększenia dokładności i efektywności pomiarów – wykorzystują technologię diody laserowej do mierzenia cząstek od 1.2 do 600 mikronów w różnych płynach. Dla cząstek o wielkości 1.2 μm i większych, preferowana jest technologia zaciemniania światła.

Liczniki HIAC HRLD mogą być stosowane zarówno w trybie on-line, jak i przy okresowych procesach technologicznych – mają duże możliwości adaptacji w szerokim zakresie zastosowań: przy monitorowaniu zanieczyszczeń w płynach hydraulicznych czy w płynach do czyszczenia precyzyjnego, w farmacji i w biotechnologii.

Charakteryzując się szerokim zakresem natężenia przepływu, wysokimi limitami stężeń i szerokim zakresem dynamiki – są liderem niezawodności w branży.

202 DS AIREX

202 DS AIREX to przemysłowy odkurzacz z certyfikatem 2GD do pracy w strefach zagrożenia wybuchem ATEX 1, 2, 21, 22.

Idealny do odsysania drobnych i toksycznych pyłów w obszarach zagrożonych wybuchem.

Certyfikacja 2GD gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy w strefach ATEX Ex 1, 2, 21, 22. 

Zasilany sprężonym powietrzem przez system Venturiego – dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowań, w których zasilanie sprężonym powietrzem jest lepsze niż zasilanie elektryczne.

Antystatyczny filtr z uziemieniem oraz konstrukcja ze stali kwasoodpornej AISI 304 to elementy wymagane do skutecznej i bezpiecznej pracy w obszarach zagrożenia wybuchem.

300 BL

Odkurzacz przemysłowy 300 BL to urządzenie poręczne, łatwe w obsłudze i wyjątkowo funkcjonalne. Idealny odkurzacz do usuwania pyłu w miejscach, gdzie wymagane jest stosowanie urządzeń posiadających certyfikat ATEX Z22.
Jednofazowa głowica bezszczotkowa gwarantuje wysoką wydajność ssania nawet w zastosowaniach ciągłych w strefach ATEX Z22. Pojemnik na odpady ze stali kwasoodpornej AISI 304, uziemienie i antystatyczny filtr poliestrowy są w standardzie, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy urządzenia. Możliwość stosowania worków filtrujących klasy M stanowi dodatkowy poziom ochrony operatora i znacznie ułatwia usuwanie zebranego pyłu.

HIAC PODS+

HIAC PODS+ to przenośny licznik cząstek oferujący natychmiastową (w czasie krótszym niż 60 sekund) analizę zanieczyszczeń cieczy: wody, glikoli, cieczy hydraulicznych, olejów, paliw, estrów fosforanowych. Służy konserwacji predykcyjnej: pozwala unikać zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem cieczy, uszkodzeniem urządzeń, kosztownymi naprawami i przestojami. Może mierzyć płyny o niskiej i wysokiej lepkości (od 1 do 425 cST) i raportować wynik zgodnie z normami ISO 4406, NAS 1638 oraz SAE AS 4059.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

451 BL

451 BL - odkurzacz przemysłowy z certyfikatem ATEX Z22 do usuwania pyłów, wiórów, cieczy.

W standardzie: bezszczotkowa głowica silnika, zapewniająca najwyższe bezpieczeństwo pracy, antystatyczny filtr poliestrowy z ręcznym systemem czyszczenia, pojemnik na odpady ze stali kwasoodpornej AISI 304 i uziemienie.

Dzięki swojej mocy i właściwościom filtrującym jest właściwym narzędziem do wszelkich zastosowań w obszarach ATEX Z22.

4533 Z22

4533 ATEX to jeden z najbardziej wszechstronnych i wydajnych odkurzaczy przemysłowych przeznaczonych do stref Ex. Kompaktowy, cichy i bezpieczny, od lat dostarczany jest gigantom przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, często do stałych zastosowań na stanowiskach robotniczych. Wysokowydajna turbina boczno-kanałowa gwarantuje stałe zasysanie przy pracy ciągłej, także w kontakcie z toksycznymi lub niebezpiecznymi pyłami. Wysoka, standardowa skuteczność filtracji (antystatyczny filtr poliestrowy klasy M) może być wzmocniona filtrem wyjściowym HEPA H14.

802 BL

Odkurzacz przemysłowy 802 BL z mocnym silnikiem indukcyjnym gwarantuje długą i nieprzerwaną pracę. Przystosowany do pracy z dużymi ilościami szkodliwych pyłów i płynów w strefie ATEX Z22.
Podwójny antystatyczny zestaw filtracyjny i uziemienie sprawiają, że świetnie sprawdza się w strefach Ex.
Ergonomiczna budowa ze stali kwasoodpornej ułatwia obsługę i opróżnianie zbiornika.

W wersji jednofazowej: mocny silnik indukcyjny, łączący wysoką jakość i niezawodność z cichą pracą i energooszczędnością.
W wersji trójfazowej: mocna turbina bocznokanałowa, umożliwiająca pracę ciągłą, bez strat na wydajności.

802 WD EX 3GD T

Odkurzacz przemysłowy 802 WD EX 3GD T to idealne urządzenie do zbierania dużych ilości płynów nawet w środowisku niebezpiecznym. Jest wykonany zgodnie z dyrektywą ATEX i przeznaczony do pracy w strefie gazowej Z2 (oraz w strefie pyłowej Z22). Podwójny zestaw filtracyjny (do pracy na sucho, jak i na mokro) oraz zawór pływakowy, który zatrzymuje ssanie, kiedy zbiornik jest pełny, zapewnia długą i bezawaryjną pracę oraz doskonałe osiągi.

Zainstalowany w komorze antystatyczny filtr poliestrowy klasy L (o powierzchni 8.000 cm2) posiada wysoką sprawność filtracji (3 mikrony).

Jest to urządzenie przeznaczone do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, wyposażone w wydajną turbinę boczno-kanałową z certyfikatem ATEX 3G, a także certyfikowane do użytku w strefach ATEX 2. Idealny odkurzacz do pracy na mokro i sucho do zasysania cieczy w obszarach, w których występuje atmosfera wybuchowa z powodu gazu.

 • Podwójny certyfikat ATEX (dla urządzenia i silnika);
 • Bardzo cicha turbina przystosowana do pracy ciągłej 24/7;
 • Zbiornik ze stali kwasoodpornej w standardzie;
 • Filtr do pracy na sucho ze zintegrowanym systemem czyszczącym;
 • Zawór pływakowy oraz filtr PPL do płynów;
 • Zintegrowany ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.

DG 75 Z22 - II 3D

DG 75 Z22 - II 3D to odkurzacz przemysłowy z wyjątkowo wysokim przepływem powietrza. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy w środowisku wybuchowym, do szybkiego zasysania dużych ilości materiału w obszarach, w których należy używać sprzętu z certyfikatem ATEX.

Wydajna dmuchawa boczno-kanałowa, wielka pojemność i zdolność do zbierania ciał stałych i płynów odróżniają ten model od innych. Olbrzymi poliestrowy filtr antystatyczny (70.000 cm²) chroni turbinę oraz pozwala zachować optymalne parametry pracy. Ręczny system oczyszczania filtra zapewnia maksymalną wydajność także podczas pracy ciągłej czy w systemach scentralizowanych.

DG 75 Z22- II 3D z zainstalowanymi systemami bezpieczeństwa gwarantuje całkowicie bezpieczną pracę:

 • Manometr pozwala na ciągłą kontrolę poprawności działania i wykrywa zatkanie filtra.
 • Wyłącznik ochronny przerywa pracę silnika w przypadku niedopuszczalnego przeciążenia.
 • Zawór bezpieczeństwa chroni turbinę ssącą przed nadmiernym podciśnieniem.
 • Wbudowany cyklonowy separator chroni filtr przed ciałami stałymi i cieczami oraz przedłuża żywotność filtra.

Nadaje się do pracy ciągłej 24/7. Może być stosowany w przemyśle ciężkim.

PHARMA Z20/21 - II 1/2D

Odkurzacz przemysłowy PHARMA Z20/Z21 - II 1/2D to urządzenie wykonane zgodnie z dyrektywą ATEX, dedykowane do przemysłu farmaceutycznego do prac w rygorystycznej strefie zagrożenia wybuchem Z21.

Odkurzanie potencjalnie wybuchowych pyłów w strefach niebezpiecznych Z21 może stworzyć jeszcze bardziej niebezpieczną sytuację we wnętrzu odkurzacza, w którym zbiera się pył. Certyfikacja Z20 wnętrza odkurzacza pozwala wyeliminować to ryzyko i zagwarantować absolutne bezpieczeństwo w każdych warunkach pracy.

Odkurzacz zasilany jest trójfazowym silnikiem indukcyjnym (Ex) zespolonym z turbiną boczno-kanałową. Dwa uchwyty po obu stronach głowicy ssącej pozwalają na łatwy dostęp do filtra. Umieszczony wewnątrz komory filtr kartridżowy (o powierzchni 30.000 cm2) posiada wysoką sprawność filtracji (1 mikron). Absolutną filtrację zapewnia filtr HEPA. System czyszczenia filtra DUSTOP pozwala na szybkie, skuteczne i bezpyłowe wyczyszczenie bez potrzeby rozkładania odkurzacza.

Wysoki poziom filtracji, niski poziom hałasu i niewielki rozmiar sprawiają, że odkurzacz jest idealny do pracy w laboratoriach, magazynach czy przy liniach produkcyjnych. Doskonale sprawdzi się w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, elektrycznym, kosmetycznym, chemicznym.

PHARMA Z20/22 - II 1/3D

Odkurzacz przemysłowy PHARMA Z20/22 - II 1/3D to urządzenie wykonane zgodnie z dyrektywą ATEX, dedykowane do przemysłu farmaceutycznego do prac w strefach zagrożenia wybuchem Z22.

Odkurzanie potencjalnie wybuchowych pyłów w strefach niebezpiecznych Z22 może stworzyć jeszcze bardziej niebezpieczną sytuację we wnętrzu odkurzacza, w którym zbiera się pył. Certyfikacja Z20 wnętrza odkurzacza pozwala wyeliminować to ryzyko i zagwarantować absolutne bezpieczeństwo w każdych warunkach pracy.

Odkurzacz zasilany jest trójfazowym silnikiem indukcyjnym (Ex) zespolonym z turbiną boczno-kanałową. Dwa uchwyty po obu stronach głowicy ssącej pozwalają na łatwy dostęp do filtra. Umieszczony wewnątrz komory filtr kartridżowy (o powierzchni 30.000 cm2) posiada wysoką sprawność filtracji (1 mikron). Absolutną filtrację zapewnia filtr HEPA. System czyszczenia filtra DUSTOP pozwala na szybkie, skuteczne i bezpyłowe wyczyszczenie bez potrzeby rozkładania odkurzacza.

Wysoki poziom filtracji, niski poziom hałasu i niewielki rozmiar sprawiają, że odkurzacz ten jest idealny do pracy w laboratoriach, magazynach czy przy liniach produkcyjnych. Doskonale sprawdzi się w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, elektrycznym, kosmetycznym, chemicznym.

LC1000 D

LC1000 D jest specjalnym odkurzaczem do pomieszczeń czystych, stworzonym w odpowiedzi na zapotrzebowanie dużych międzynarodowych koncernów spożywczych i farmaceutycznych. Wielostopniowa filtracja zakończona filtrem ULPA U15 zapewnia 100% filtracji zanieczyszczeń, co pozwala na zastosowanie odkurzacza w pomieszczeniach, gdzie wymagany jest sprzęt klasy Clean Room ISO 4, lub wyższej.

Model LC1000 D wykonany jest z materiałów najwyższej jakości będących gwarancją długotrwałej, bezawaryjnej pracy urządzenia. Odkurzacz i jego akcesoria (z wyłączeniem głowicy silnika) nadają się do sterylizacji w autoklawie. Gładkie powierzchnie i konstrukcja ze stali kwasoodpornej ułatwiają czyszczenie i konserwację.

Doskonale sprawdzi się w :

 • przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji leków,
 • w laboratoriach,
 • w przemyśle elektronicznym, w mikroelektronice, przy produkcji płytek drukowanych, procesorów itp.

Jest to model specjalnie zaprojektowany i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Mały i bardzo cichy. Idealny do sterylnych środowisk, w których najwyższy poziom czystości i kontroli zanieczyszczenia są standardowymi wymaganiami.

Mikrobioreaktor BIOLECTOR XT

Wysokowydajny mikrobioreaktor BioLector XT umożliwia ocenę biomasy, fluorescencji i innych kluczowych parametrów hodowli w warunkach tlenowych i beztlenowych w czasie rzeczywistym — w celu szybkiego uzyskania głębokiego wglądu w rozwój bioprocesu.

Skonstruowany w oparciu o innowacyjną technologię BioLector Pro, mikrobioreaktor BioLector XT wykorzystuje 48-dołkowe płytki do mikromiareczkowania (MTP) w standardowym formacie zgodnym z ANSI/SLAS (SBS) i działa online, w sposób nieinwazyjny, ze wstępnie skalibrowanymi czujnikami optycznymi.

48-dołkowe płytki do mikromiareczkowania (MTP) jednorazowego użytku umożliwiają pomiar online biomasy, fluorescencji, wartości pH i nasycenia tlenem fazy ciekłej (DO), podczas gdy opatentowana technologia mikroprzepływowa umożliwia równoczesną kontrolę pH i zasilanie / odżywianie hodowli.

Opcjonalny moduł mikrofluidyczny (mikroprzepływowy) eliminuje konieczność manualnej obsługi płynów — nie są wymagane przewody / pipety, ponieważ wszystko jest częścią gotowej do użycia płytki wysterylizowanej promieniowaniem gamma.

Innowacyjna pokrywa dostarczania gazów / głowica gazująca umożliwia prowadzenie eksperymentów wsadowych z zasilaniem w warunkach beztlenowych: obniża zużycie gazu i działa jak hermetyczna komora beztlenowa, której można używać z modułem mikroprzepływowym, wykluczając potrzebę stosowania namiotów beztlenowych. Gazoszczelna pokrywa dostarcza 0-100% O₂ wspierając hodowlę beztlenowców i tlenowców oraz ułatwiając odżywianie hodowli i kontrolę pH w poszczególnych reaktorach.

Zastrzeżona konstrukcja płytki mikrotitracyjnej "plug and play" umożliwia pomiar kinetyki wzrostu biomasy w czasie rzeczywistym, równocześnie z 32 lub 48 hodowli, konfigurowanie różnych strategii odżywiania (wsadowych, dawkowych, bolusowych, ciągłych), elastyczną kontrolę procesową pH, wytrząsania, temperatury i podawania gazów.

LC1100 WD

LC1100 WD to odkurzacz przemysłowy zaprojektowany specjalnie do czyszczenia i sanityzacji pomieszczeń czystych. Idealne rozwiązanie do sterylnych środowisk, w których najwyższy poziom czystości i kontroli zanieczyszczenia są standardowymi wymaganiami.

Odkurzacz charakteryzuje się doskonałą wydajnością: może usuwać jednocześnie proszki, substancje stałe i płyny. Jest to nieodzowne narzędzie do usuwania zanieczyszczeń w pomieszczeniach czystych, gdzie konwencjonalne sposoby czyszczenia nie są możliwe.

Wielostopniowa filtracja (HEPA i ULPA) zapewnia 100%-ową pewność, że powietrze uwalniane przez odkurzacz jest czyste.

Model LC1100 WD wykonany jest z materiałów najwyższej jakości będących gwarancją długotrwałej, bezawaryjnej pracy urządzenia.
Dzięki konstrukcji w całości ze stali kwasoodpornej, specjalnemu przewodowi zasilającemu i szczególnemu systemowi montażu jest w pełni autoklawowalny, a zatem bardzo łatwy do dezynfekcji.

Doskonale sprawdzi się w :

 • przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji leków,
 • w laboratoriach,
 • w mechanice precyzyjnej (szczególnie przy produkcji materiałów kompozytowych),
 • w przemyśle elektronicznym, przy produkcji płytek drukowanych, układów scalonych, itp.

Materiały eksploatacyjne do analizatorów TOC

Materiały eksploatacyjne do analizatorów TOC firmy ERA Waters:

 • Lampy UV,
 • Złoża żywiczne,
 • Wężyki,
 • Inne.

Produkty do walidacji czyszczenia

Specjalistyczne produkty do walidacji czyszczenia firmy ERA Waters:

 • Szablony teflonowe do wymazów,
 • Wymazówki,
 • Płytki walidacyjne (kupony).

451 BL Z22 INERT

451 BL Z22 INERT – kompaktowy, jednofazowy odkurzacz przemysłowy z certyfikatem ATEX Z22 do wybuchowych, przewodzących lub reaktywnych pyłów, ciał stałych i cieczy.

Odkurzacz wyposażony jest w system inertyzacji zanurzeniowej – tzw. "kąpieli płynnej" – do bezpiecznego zbierania pyłu metalowego,  takiego jak: aluminium, stal, inconel, lit, tantal czy cyrkon. Pojemnik z kąpielą olejową umożliwia natychmiastową neutralizację zasysanych niebezpiecznych proszków metalicznych. Zbiornik do neutralizacji reaktywnych pyłów jest wymienny ze standardowym zbiornikiem do typowych zastosowań.

Właściwości odkurzanego materiału wymagają, aby odkurzacz był wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: zawór nadciśnieniowy zapobiegający powstawaniu atmosfer wybuchowych, pełne uziemienie systemu, pojemnik ze stali kwasoodpornej AISI 304, wielopoziomowa filtracja zapewniająca bezpieczne odsysanie wybuchowego pyłu: 3 warstwy filtracyjne do mgły olejowej, filtr siatkowy, antystatyczny filtr poliestrowy z ręcznym systemem czyszczenia. W standardzie: bezszczotkowa głowica silnika, zapewniająca najwyższe bezpieczeństwo pracy.

Dzięki swojej mocy i właściwościom filtrującym odkurzacz 451 BL Z22 INERT jest właściwym narzędziem do wszelkich zastosowań w obszarach ATEX Z22.

TOC QbD1200

Analizator TOC marki Beckman Coulter – QbD1200  został zaprojektowany tak, aby ułatwić swoim użytkownikom wykonywanie analiz w sposób powtarzalny, dokładny i wiarygodny. QbD1200 zapewnia wysoką wydajność pracy przy niskim koszcie eksploatacji, wymagając tylko jednego, krótkiego przeglądu serwisowego w ciągu roku.

Aparat eliminuje konieczność prowadzenia długotrwałych, często całonocnych procedur kwalifikacyjnych, które ostatecznie mogą zawieść i wymagać powtórzenia. Jako pierwszy tego rodzaju analizator kalibruje się automatycznie w tylko 90 minut. QbD1200 w standardzie zapewnia pełną zgodność z wymaganiami 21 CFR part 11 oraz z regulacjami wszystkich światowych farmakopei.
Umożliwia szybką, wygodną i automatyczną walidację, a jako że nie jest obsługiwany przez zewnętrzny PC - nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych procedur i gromadzenia papierowych form dokumentów. Wszystkie podlegające kontroli raporty są błyskawicznie przekazywane do centralnego serwera za pośrednictwem bezpiecznego protokołu.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

TOC QbD1200+

Laboratoryjny analizator TOC marki Beckman Coulter QbD1200+ to wszechstronne urządzenie przeznaczone do pomiarów węgla organicznego w wodzie: od wody ultraczystej i farmaceutycznej aż po walidację czyszczenia. Analizator został zaprojektowany tak, aby ułatwić swoim użytkownikom wykonywanie analiz w sposób powtarzalny, dokładny, wiarygodny, a także prosty i intuicyjny

 • Szybka, automatyczna kalibracja wielopunktowa,
 • Zapewnia zgodność ze wszystkimi światowymi przepisami farmakopei – w tym USP, JP, EP, IP, KP i ICH,
 • Niski koszt eksploatacji — tylko jeden odczynnik do wszystkich analiz i nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego komputera,
 • Ulepszone i jeszcze bezpieczniejsze zarządzanie danymi — tworzenie raportów za pomocą jednego przycisku, pełna zgodność z 21 CFR Part 11. Wszystkie pomiary rejestrowane są w zaszyfrowanej bazie danych. Wszystkie podlegające kontroli raporty są błyskawicznie przekazywane do centralnego serwera za pośrednictwem bezpiecznego protokołu,
 • Wiarygodne i powtarzalne wyniki – bez płukania pomiędzy próbkami i bez ryzyka efektu "carry-over",
 • Dynamiczna detekcja punktów końcowych zapewniająca:
  – Pełne usuwanie węgla nieorganicznego,
  – Całkowite utlenianie substancji organicznych,
 • Cyfrowy niedyspersyjny detektor podczerwieni (NDIR) automatycznie koryguje tło i dryft, umożliwiając długoterminową stabilność,
 • Zoptymalizowany dla czystej wody, wody do iniekcji i walidacji czyszczenia w zakresie do 100 ppm.

DG 50/70 EXP Z22 INERT

DG 50/70 EXP Z22 INERT - mobilny odkurzacz przemysłowy z certyfikatem ATEX 22 do pyłów wybuchowych i przewodzących.

Antystatyczny filtr o dużej powierzchni z wbudowanym systemem czyszczenia filtra, uziemieniem oraz mocną turbiną bocznokanałową.

System inertyzacji zanurzeniowej zapobiega powstawaniu atmosfery wybuchowej wewnątrz urządzenia. Zbiornik z kąpielą olejową umożliwia natychmiastową neutralizację zasysanych niebezpiecznych proszków metalicznych, takich jak: aluminium, stal, inconel, lit, tantal czy cyrkon. 

Wszystko, czego potrzebujesz, aby bezpiecznie zbierać wybuchowe pyły.

Anatel PAT700 TOC

Analizator TOC Anatel PAT700 TOC zapewnia pełną zgodność z wymaganiami światowych farmakopei (USP, EP, JP) oraz z 21 CFR Part 11. Całkowicie utlenia każdą próbkę gwarantując najbardziej dokładny pomiar TOC, zgodny z wytycznymi EP 2.2.44. Długi czas niezakłóconej pracy zapewniają dwie lampy UV (lampa główna i lampa zapasowa), czyniąc PAT700 doskonałym wyborem do stosowania w pomiarach ciągłych TOC. PAT700 gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy – analizator może pracować w trybie online, jedno- lub dwustrumieniowo, oraz w trybie offline, wykonując pomiar do 4 próbek, za pomocą wbudowanego autosamplera.

ZEFIRO 75 Z22 INERT

ZEFIRO 75 Z22 INERT - odkurzacz przemysłowy z certyfikatem ATEX do wybuchowych, przewodzących lub reaktywnych pyłów. Wyposażony w mocną turbinę trójfazową, duży filtr poliestrowy o powierzchni 2 m² oraz 100-litrowy zbiornik, dzięki czemu idealnie nadaje się do jednoczesnego odsysania pyłu, ciał stałych oraz cieczy w każdym z zastosowań przemysłowych.

Odkurzacz gwarantuje bezpieczne odsysanie wybuchowych pyłów metalowych, takich jak aluminium, stal, inconel, lit, tantal czy cyrkon, dzięki:

 • kilku etapom filtracji:
  - 3 poziomy filtra z fibry do mgły olejowej,
  - filtr PPL oraz kosz, które filtrują zebrane pyły i pozwalają na ich łatwe usuwanie;
 • systemowi inertyzacji zanurzeniowej, tzw. "kąpieli płynnej" neutralizującej zbierany, łatwopalny pył;
 • zastosowanym dodatkowym zabezpieczeniom:
  - certyfikacja ATEX do strefy Z22,
  - zbiornik ze stali nierdzewnej AISI304,
  - pełne uziemienie systemu,
  - zawór nadciśnieniowy zapobiegający wybuchowi.

Nowoczesna konstrukcja oraz poręczny pojemnik na akcesoria sprawiają, że jest to uniwersalne narzędzie, bardzo łatwe w obsłudze i w przemieszczaniu do miejsca zastosowania.

SEPARATOR PYŁÓW WYBUCHOWYCH

Separator do neutralizacji pyłów wybuchowych i przewodzących instalowany jest pomiędzy punktem zasysania a odkurzaczem przemysłowym. Zbierany materiał jest zanurzany w obojętnym roztworze cieczy i w ten sposób natychmiast neutralizowany. Dzięki temu chroniony jest zarówno operator, jak i odkurzacz.

Separator wyposażony jest w metalowe sito, które wyłapuje zbierany materiał i umożliwia operatorowi jego bezpieczne usunięcie z wewnętrznej części separatora.

Może funkcjonować niezależnie lub jako zbiornik do kąpieli inertyzacyjnej w każdym odkurzaczu przemysłowym Delfin z certyfikatem ATEX Z22.

PHARMA 20.18

Odkurzacz Pharma 20.18 to kompaktowe i ciche urządzenie do odsysania drobnego pyłu w przemyśle farmaceutycznym, wyprodukowane w pełnej zgodności z wytycznymi GMP.

Urządzenie wyposażone jest w antystatyczny poliestrowy filtr kieszeniowy zapewniający dużą powierzchnię filtrowania oraz wysoką skuteczność w zatrzymywaniu pyłów. Na życzenie Zamawiającego istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA zdolnego do filtrowania pyłu wielkości do 0,18 mikrona ze skutecznością 99,995%, po to, by zapewnić jak najczystsze powietrze powracające do środowiska pracy.

 • Mocna turbina bocznokanałowa bocznokanałowa z zaworem nadmiarowym podciśnienia zamontowanym w celu ochrony silnika;
 • Urządzenie wykonane w całości ze stali lakierowanej proszkowo, za wyjątkiem zbiornika;
 • Zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304, satynowany na zewnątrz i polerowany od wewnątrz;
 • Jednorazowe worki filtracyjne - do bezpiecznego zbierania i usuwania materiału.

Dostępna jest również wersja urządzenia z certyfikatem Atex 22.

Vi-CELL Blu

Vi-CELL BLU - najnowszy analizator liczby i żywotności komórek, wykorzystujący metodę wybarwiania błękitem trypanu. Następna generacja powszechnie stosowanego analizatora żywotności Vi-CELL XR firmy Beckman Coulter, od ponad 20 lat służącego naukowcom do monitorowania wzrostu i żywotności komórek, określania ich całkowitego stężenia i wielkości.

Vi-CELL BLU zawiera liczne udoskonalenia sugerowane przez użytkowników Vi-CELL na całym świecie:

 • Szybszy czas analizy: Vi-CELL BLU ma dwa tryby pracy: normalny i szybki. Prędkość analizy w trybie normalnym jest o 28% szybsza, zaś w trybie FAST o 50% szybsza niż w poprzednim modelu analizatora Vi-CELL.
 • Zwiększona ilość próbek w automatycznym podajniku próbek: Wprowadzono 24-pozycyjną karuzelę kompatybilną z 96-dołkową płytką na próbki.
 • Mała objętość próbki - zaledwie 200 μl w trybie normalnym i 170 μl w trybie szybkim - o połowę mniejsza objętość niż wymagana przez poprzedni model Vi-CELL. Mniejsza objętość próbki oznacza mniejsze wyczerpywanie się puli komórek, co pozwala utrzymać objętość hodowli komórkowej.
 • Automatyzacja procesu - w pełni zautomatyzowane przygotowanie próbki, analiza i czyszczenie po pracy.
 • Ułatwienie procesu ładowania odczynników: Samodzielny zestaw odczynników w komplecie z barwnikiem (błękit trypanu), buforem, środkiem dezynfekującym i czyszczącym; zawierający chip RFID, który pozwala na odczyt liczby testów, które zostały wykonane, wraz z numerem serii i datą ważności.

PHARMA 40

Wysokowydajny odkurzacz przemysłowy Pharma 40 to kompaktowe, ciche i mobilne urządzenie przeznaczone do odsysania API (aktywnych składników farmaceutycznych) o klasyfikacji do OEB3.

Konstrukcja urządzenia – w pełni zgodna z wytycznymi GMP – zaprojektowana jest tak, aby zapewnić maksymalną filtrację pyłu i całkowite bezpieczeństwo operatora. Wszystkie czynności konserwacyjne / serwisowe można wykonywać z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

 • Antystatyczny poliestrowy filtr kieszeniowy o dużej powierzchni filtrującej – długa żywotność, wysoka skuteczność / odporność na przenikanie kurzu;
 • Zintegrowany mechaniczny system czyszczenia filtra;
 • Wkład filtra głównego można łatwo wyjąć i wymienić bez użycia narzędzi;
 • System modułowy umożliwia dodawanie różnych poziomów filtracji absolutnej HEPA, zdolnej filtrować pyły do 0,18 mikrona ze skutecznością 99,995%;
 • Filtrowane jest zarówno powietrze wlotowe, jak i wywiewane;
 • System Bibo (BagIn-BagOut) umożliwia bezdotykową wymianę filtra absolutnego, bez kontaktu użytkownika z zasysanym pyłem;
 • Jednorazowe worki filtracyjne – do bezpiecznego zbierania i usuwania materiału;
 • Zbiornik zbiorczy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI304, satynowany na zewnątrz i polerowany od wewnątrz, aby zapobiec przywieraniu zasysanego materiału i maksymalnie ułatwić czyszczenie;
 • Dostępne są różne silniki z zaworem nadmiarowym chroniącym jednostkę ssącą przed przegrzaniem – do każdego zastosowania w procesie farmaceutycznym;
 • Zbiornik zbiorczy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI304, wszystkie pozostałe elementy są malowane proszkowo;
 • Na zamówienie inne części odkurzacza mogą być wykonane ze stali nierdzewnej AISI304 lub AISI316.

Dostępna jest również wersja urządzenia z certyfikatem Atex 22.

Vi-CELL MetaFLEX

Urządzenie do analiz wielu parametrów bioreakcji. Wystarczy 65 μl próbki i tylko 35 sekund, aby dokonać pomiaru pH, pO2, pCO2, stężenia glukozy, mleczanu, elektrolitów, metabolitów i innych. Idealnie sprawdza się w prowadzeniu hodowli komórkowych zarówno w skali laboratoryjnej, jak i przemysłowej. Ponieważ nie wymaga częstego serwisowania oraz cechuje się zaskakująco niewielkimi gabarytami - jest to wygodne rozwiązanie badawcze pozwalające wykonywać bioanalizy szybko i dokładnie, przy zachowaniu optymalnego środowiska, niezbędnego dla wzrostu hodowanych komórek.

Vi-CELL XR

Analizator do pomiaru ilości i żywotności komórek Vi-CELL™ Cell Counter umożliwia wykonywanie badań metodą wybarwiania komórek błękitem trypanu w sposób zautomatyzowany: użytkownicy mogą załadować do 9 próbek na raz. System analizy komórkowej można dostosować do indywidualnych potrzeb, aby zagwarantować stałe i dokładne zliczanie komórek, czy w przypadku takich układów jak komórki ssacze zmienione genetycznie, czy też drożdże.

Produkt niedostępny. Zapewniamy pełną obsługę serwisową i kalibracyjną urządzenia.

 

Multisizer 4e

Multisizer 4e COULTER COUNTER jest wszechstronnym analizatorem do liczenia i charakteryzowania cząstek. Wykorzystuje Zasadę Coulter’a, aby wykrywać cząstki przechodzące przez obszar wykrywania elektrycznego, bez względu na ich charakter i właściwości optyczne. Multisizer 4e jest doskonałym narzędziem do badania i liczenia szerokiej gamy cząsteczek pochodzenia biologicznego, takich jak: komórki ssaków, bakterii, drożdży, duże skupiska protein, agregaty komórkowe, sferoidy; czy nieorganicznego, takich jak: cząsteczki materiałów ściernych, tonerów, itp. Oprócz mierzenia gęstości cząstek Multisizer 4e określa także ich wielkość. Multisizer 4e umożliwia wykrywanie zmian w objętości komórek, które są ważnym parametrem odzwierciedlającym procesy biologiczne takie jak wzrost, cykle rozwojowe, śmierć komórki, stres osmotyczny, patogeneza czy fagocytoza.

Fiolki polietylenowe 60 ml - do analizatorów Anatel

Certyfikowane fiolki o niskiej zawartości węgla organicznego (TOC) do badania jakości wody dla celów farmaceutycznych.

W przemyśle farmaceutycznym kluczowe jest używanie czystych fiolek do analizy jakości wody, szczególnie pod względem zawartości TOC. Fiolki firmy ERA Waters – akredytowanej według ISO Guide 34 – są jednymi z najlepszych fiolek dostępnych na rynku: przeanalizowanymi i zweryfikowanymi pod względem jakości uzyskiwanych wyników, czego potwierdzeniem jest certyfikat dołaczony do każdego opakowania.

 • Certyfikowane fiolki polietylenowe 60 ml <20 ppb TOC,
 • Teflonowe nakrętki i osłony przeciwpyłowe,
 • Najwyższa spójność pomiarowa fiolka do fiolki,
 • Sprawdzone w akredytowanym laboratorium zgodnie z normą ISO 17025.

Do prezentowanych fiolek oferujemy również korki z septami.

Fiolki szklane 40 ml - do analizatorów Beckman Coulter, Hach, Sievers, Teledyne

Certyfikowane fiolki o niskiej zawartości węgla organicznego (TOC) do badania jakości wody dla celów farmaceutycznych.

W przemyśle farmaceutycznym kluczowe jest używanie czystych fiolek do analizy jakości wody, szczególnie pod względem zawartości TOC. Fiolki firmy ERA Waters – akredytowanej według ISO Guide 34 – są jednymi z najlepszych fiolek dostępnych na rynku: przeanalizowanymi i zweryfikowanymi pod względem jakości uzyskiwanych wyników, czego potwierdzeniem jest certyfikat dołączony do każdego opakowania.

 • Certyfikowane fiolki szklane 40 ml <10 ppb TOC,
 • Teflonowe nakrętki i osłony przeciwpyłowe,
 • Najwyższa spójność pomiarowa fiolka do fiolki,
 • Sprawdzone w akredytowanym laboratorium zgodnie z normą ISO 17025.

Do prezentowanych fiolek oferujemy również korki z septami.

Optima MAX-XP

Ultrawirówka stołowa Optima™ MAX-XP to wygodne i nowoczesne rozwiązanie zapewniające szybką i wydajną separację próbek:
     • o objętościach od 175 μL do 32,4 ml,
     • przy prędkościach do 150 000 obr./min,
     • przy osiąganym przyspieszeniu większym niż 1 000 000 x g.

 • Zaawansowane oprogramowanie z precyzyjnym prowadzeniem rejestrów elektronicznych, kontrolowanym dostępem zabezpieczonym hasłem i pełną dokumentacją ścieżki audytu;
 • Wygodne sterowanie dotykowe i czytelny wyświetlacz do pomiaru prędkości, czasu i temperatury w czasie rzeczywistym;
 • Pełna kompatybilność z szerokim portfolio rotorów, akcesoriów i sprzętu laboratoryjnego, w tym modeli rotorów o stałym kącie, rotorów wychylnych i unikalnych modeli rotorów do probówek prawie pionowych (NVT).

Avanti JXN-30 Series

Wirówki szybkoobrotowe serii Avanti JXN-30 przeznaczone są do wirowania z dużymi prędkościami: do 30 000 obr./min (110 500 x g). Są to wysokowydajne, wszechstronne i ciche urządzenia do odseparowywania komórek, pęcherzyków pozakomórkowych, białek, nanocząstek.

 • Zdalne monitorowanie i sterowanie za pomocą aplikacji MobileFuge,
 • Ochrona hasłem, podpisy elektroniczne, komunikacja sieciowa i inne opcje zarządzania danymi odpowiednie dla środowiska GMP i współdzielonych laboratoriów,
 • Pedał do automatycznego otwierania pokrywy – dostęp do wirówki możliwy bez angażowania rąk,
 • System redukcji tarcia (FRS),
 • Dynamiczna kontrola bezwładności wirnika (DRIC),
 • Opcje BioSafe,
 • Intuicyjny interfejs z 15-calowym ekranem LCD – jednoczesne wyświetlanie ustawionych i rzeczywistych warunków pracy; wybór rotora według nazwy,
 • Szeroki wybór rotorów, akcesoriów i sprzętu laboratoryjnego, w tym modeli rotorów o stałym kącie czy rotorów wychylnych.

Avanti JXN-26 Series

Avanti® JXN-26 łączy w sobie wysoką wydajność z szerokim zakresem funkcjonalności, co czyni ją optymalnym wyborem dla każdego środowiska laboratoryjnego. Osiąga maksymalną prędkość równą 26 000 obr./min, co przekłada się na przyspieszenie o wartości ponad 81 000 x g. Wirówka może pracować w zakresie temperatur od -10° do +40°C z dokładnością ustawienia temperatury ± 2°C, stabilnie utrzymuje zadaną temperaturę nawet podczas wielogodzinnego użytkowania. Urządzenie wyróżnia się cichą pracą (nawet przy maksymalnych obrotach) oraz niskim poziomem wytwarzanego ciepła. 

 • Szeroki wybór rotorów, akcesoriów i sprzętu laboratoryjnego, w tym modeli rotorów o stałym kącie czy rotorów wychylnych,
 • Wydajne profile przyspieszania i zwalniania,
 • Zdalne monitorowanie i sterowanie za pomocą aplikacji MobileFuge,
 • Ochrona hasłem, podpisy elektroniczne, komunikacja sieciowa i inne opcje zarządzania danymi odpowiednie dla środowiska GMP i współdzielonych laboratoriów,
 • Prosty i intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem bieżących parametrów oraz nastawianych,
 • Ergonomiczne cechy konstrukcyjne: niższa wysokość instrumentu i obsługa drzwi bez użycia rąk,
 • System redukcji tarcia (FRS),
 • Dynamiczna kontrola bezwładności wirnika (DRIC),
 • Opcje BioSafe.

Optima XPN

Seria ultrawirówek Optima™ XPN obejmuje modele o prędkościach maks. odpowiednio: 100 000 rpm (Optima™ XPN-100) / 90 000 rpm (Optima™ XPN-90) / 80 000 rpm (Optima™ XPN-80).

Ultrawirówki serii Optima™ XPN to wysokowydajne urządzenia zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie ultrawirowania, wyposażone w wielowarstwowe, konfigurowalne funkcje bezpieczeństwa i śledzenia w celu zapewnienia bezpiecznego i produktywnego środowiska pracy.

Ze względu na niezwykle wysoką prędkość, nawet do 802 000 x g, oraz szybkie tempo rozpędzania i zwalniania, ultrawirówki z tej serii umożliwiają szybki rozdział próbek, takich jak kwasy nukleinowe, białka, kompleksy białkowe, pęcherzyki, wirusy i wiele innych materiałów.

The Beckman of centrifuges

 • Innowacyjne oprogramowanie symulacyjne eXpert,
 • Wykresy prędkości/temperatury w funkcji czasu,
 • Zdalne monitorowanie i sterowanie,
 • Kompatybilność z szeroką gamą rotorów, w tym modeli stałokątowych, pionowych oraz NVT,
 • Programy zdefiniowane przez użytkownika,
 • Możliwość zapisu do 1000 programów – niezwykle przydatna dla laboratoriów z dużą liczbą pracowników lub organizacji działających zgodnie z GxP/GLP,
 • Ochrona hasłem, podpisy elektroniczne, komunikacja sieciowa i inne opcje zarządzania danymi,
 • Duży, czytelny i łatwy w nawigacji wyświetlacz dotykowy, z rozbudowaną pomocą kontekstową, trzypoziomowe zarządzanie użytkownikami, funkcja dokumentacji cykli pracy.

Allegra V-15R

Wirówka z chłodzeniem Allegra V-15R jest wirówką stołową, która umożliwia rozdzielanie składników z wykorzystaniem względnej siły odśrodkowej. W połączeniu z dedykowanymi do niej rotorami może wykonywać następujące zadania:

 • Rutynowe przetwarzanie, takie jak przygotowywanie próbek, peletowanie, ekstrakcja, oczyszczanie, zatężanie, rozdział faz, wiązanie z receptorami oraz wirowanie z użyciem kolumn,
 • Izolacja komórek,
 • Badania dotyczące wiązania oraz rozdział krwi pełnej,
 • Przetwarzanie dużej liczby próbek o małych objętościach na płytkach wielodołkowych na potrzeby zatężania komórek z hodowli komórkowych, klonowania i badań replikacyjnych, badań cytotoksyczności, wiązania z receptorami oraz doświadczeń z zakresu inżynierii genetycznej, przetwarzania o wysokiej wydajności i seryjnych rozcieńczeń małych objętości płynów,
 • Szybkie osadzanie precypitatów białkowych, dużych cząstek oraz fragmentów komórek.

Urządzenie wyposażone jest w asynchroniczny silnik bezprzekładniowy (silnik bezszczotkowy), pamięć programów pozwalającą na powtarzanie warunków cyklu roboczego, system kontroli temperatury, a także możliwość wyboru profilów przyspieszania i zwalniania. 

Wirówka nablatowa Allegra V-15R posiada automatyczną detekcję założonego rotora, co zapobiega wirowaniu z prędkością przekraczającą maksymalną prędkość znamionową rotora; a także detekcję prawidłowego wyważenia. Opcjonalnie wirówka może być wyposażona w wózek, mogący także stanowić stół do wirówki.

Kompaktowa konstrukcja wirówki pozwala oszczędzić cenne miejsce w laboratorium.

Allegra X-30

Kompaktowe, wielozadaniowe wirówki nastołowe Allegra X-30 do wykorzystywania w rutynowych procedurach badawczych (np. rozdział krwi pełnej, izolacja komórek, wiązanie z receptorami, zatężanie kultur tkankowych, wirowanie z użyciem kolumn) oraz do przygotowywania próbek w celu dalszej diagnostyki (testy immunologiczne, testy krzepnięcia, diagnostyka molekularna).

Urządzenia serii X-30 są sterowane mikroprocesorowo, zapewniają interaktywną obsługę. Wyposażone są w bezszczotkowy trójfazowy układ napędowy, automatyczny system identyfikacji przekroczenia prędkości obrotowej rotora, możliwość wyboru trybu przyspieszania/zwalniania (10 profili). 

Są to wysokowydajne systemy o maksymalnej prędkości 16000 obr./min i maksymalnej sile odśrodkowej 23 511 x g, z obszernym wyborem rotorów do wielu zastosowań, w tym modeli rotorów o stałym kącie, rotorów wychylnych, z certyfikatem BioCertified.

Microfuge 20

Szybka, wszechstronna i wysokowydajna wirówka Microfuge®20 została precyzyjnie zaprojektowana do wykorzystywania w wielu aplikacjach, m.in.:

 • Preparatyka kwasów nukleinowych i białek,
 • Granulowanie, ekstrakcje,
 • Oczyszczanie,
 • Zatężanie,
 • Rozdzielanie faz, wiązanie z receptorami,
 • Szybka sedymentacja osadów białkowych, cząstek stałych i resztek komórkowych.

W połączeniu z rotorami z serii Beckman Coulter Microfuge, miniwirówka oferuje pełną elastyczność oraz niezawodne, precyzyjne działanie w różnych zastosowaniach, zajmując jednocześnie niewielką powierzchnię.

 • Maksymalna prędkość obrotowa (rpm): 15 000 obr./min,
 • Maksymalna siła odśrodkowa RCF: 20 627 x g.

Optima AUC

Ultrawirówka analityczna Optima AUC umożliwia badanie zachowania się makrocząsteczek w roztworze. Podczas ultrawirowania analitycznego biomolekuły są charakteryzowane w stanie natywnym w warunkach zbliżonych do fizjologicznych, bez zaburzających oddziaływań z matrycami (brak artefaktów).

Optima AUC łączy w sobie moc wirówki do sedymentacji cząstek oraz funkcjonalność modułów optycznych do śledzenia sedymentacji w czasie. Technologia ultrawirowania analitycznego zapewnia wgląd w masę cząsteczkową próbki, kształt, konformację, interakcje i heterogeniczność próbki.

Systemy detekcji:

 • System detekcji absorpcyjnej,
 • System interferencyjny.

Obecnie nie ma innej techniki, która byłaby w stanie dostarczyć ten sam zakres informacji z porównywalnym poziomem precyzji i dokładności.