ITS SCIENCE partnerem konferencji nt. ultrawirowania analitycznego: „Biophysical Methods for Protein Interactions Workshop”
Z radością ogłaszamy, że nasza firma ITS SCIENCE jest partnerem, a także bierze czynny udział w konferencji: „Biophysical Methods for Protein Interactions Workshop” zorganizowanej przez Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie oraz Zakład Biofizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 23-27 września 2024 w Warszawie.
To niezwykle ważne wydarzenie poświęcone jest tematyce ultrawirowania analitycznego (AUC) oraz innych hydrodynamicznych i termodynamicznych metod analitycznych do charakteryzowania makrocząsteczek biologicznych i ich interakcji w roztworze.
Podczas tygodniowych warsztatów omawiane są teoretyczne i praktyczne aspekty metod równowagi sedymentacji i prędkości sedymentacji, ultrawirowania analitycznego (AUC), dynamicznego rozpraszania światła (DLS), izotermicznej kalorymetrii miareczkowej (ITC), powierzchniowego rezonansu plazmonowego (SPR) i fotometrii masowej (MP). Integralną częścią warsztatów są praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem programów do analizy danych SEDFIT i SEDPHAT oraz prezentacje uczestników na temat interesujących ich systemów oraz dyskusja na temat otrzymanych danych.
Do wygłoszenia wykładu na temat ultrawirowania analitycznego przy użyciu ultrawirówki analitycznej OPTIMA AUC zaprosiliśmy dr Ignazio Garaguso - specjalistę w dziedzinie Ultrawirowania Analitycznego z firmy Beckman Coulter Life Sciences. Niezwykle interesująca, pełna konkretnych oraz przydatnych informacji prelekcja odbyła się w dniu dzisiejszym, 26 września 2024.
Dr Ignazio Garaguso szczegółowo zaprezentował uczestnikom warsztatów ultrawirówkę analityczną OPTIMA AUC marki Beckman Coulter – firmy, która jest wiodącym producentem tego typu urządzeń na świecie.
W trakcie warsztatów podkreślono, że pomimo ponad 100 lat istnienia (Svedberg 1909) oraz rozwoju innych metod, ultrawirowanie analityczne (AUC) pozostaje nadal najdoskonalszą metodą oceny masy, kształtu oraz innych, hydro- i termodynamicznych właściwości makrocząsteczek biologicznych (np. białek, kwasów nukleinowych, polisacharydów, lipidów, wirusów itp.) oraz nanocząsteczek.
W ostatnich latach, dzięki rozwojowi instrumentu (ultrawirówka analityczna Optima AUC firmy Beckman Coulter) oraz rozwojowi oprogramowania, metoda ta przeżywa renesans.
AUC pozwala bowiem na określenie homogenności próbki, stopnia oligomeryzacji, obecności agregatów, analizę wiązania ligandów do makrocząsteczek czy wyznaczanie stałych równowagi dla systemów asocjujących.
Pozwala na zastosowanie trzech typów detekcji: absorbcji, interferencji lub/i fluorescencji.
Masa badanych obiektów może zawierać się w przedziale od 100 Da (peptydy) do 100 MDa (wirusy).
W przeciwieństwie do innych metod, ultrawirowanie analityczne jest metodą bezwzględną, nie wymagającą kalibracji czy standardów. Doświadczenie odbywa się w roztworze, w warunkach optymalnych dla badanych próbek, które nie wchodzą w interakcje np. z wypełnieniem kolumny filtracyjnej, jak np. w przypadku metody SEC.
Próbki nie ulegają zniszczeniu i mogą być analizowane innymi metodami.
📅 Warsztaty „Biophysical Methods for Protein Interactions” potrwają do piątku, 27.09.2024.
🗺 Zakład Biofizyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski, ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa
📣Więcej informacji na temat warsztatów pod linkiem: https://www.iimcb.gov.pl/en/news-press-office/2334-biophysical-methods-for-protein-interactions-workshop)