Zabudowy RABS

W ofercie ITS Science przygotowaliśmy dla Państwa najwyższej jakości sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany na liniach produkcyjnych w strefach czystych. Wśród tego sprzętu znajdują się również zabudowy RABS. Dzięki nim skutecznie oddzielą Państwo procesy produkcyjne w strefach czystych od otoczenia. Dbając o potrzeby i bezpieczeństwo najbardziej wymagających klientów, oferujemy zabudowy RABS otwarte lub zamknięte, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą. 

Dlaczego postawić na zabudowy RABS?

To bardzo wydajne rozwiązanie, które wykorzystuje się przede wszystkim na liniach produkcyjnych w strefach czystych. Ścianki działowe wykonane ze szkła oraz stali kwasoodpornej zapewniają odpowiednią izolację przestrzeni produkcyjnej od otoczenia. Ponadto ich konstrukcja pozwala na odpowiedni przepływ powietrza. To nowoczesne i niezwykle wydajne rozwiązanie, będące wyższą formą zabezpieczenia środowiska produkcyjnego przed wpływami zewnętrznymi.

Zabudowy RABS umożliwiają izolację operatora od finalnego produktu na linii. To bardzo ważne, ponieważ w strefach czystych to operator jest potencjalnie największym źródłem zanieczyszczeń produkcji. Nie izolują jednak operatora całkowicie, tak jak komory rękawicowe, dają możliwości dostępowe do zabudowanej maszyny czy infrastruktury wewnątrz.

Takie rozwiązanie wymagane jest m.in. w produkcji kosmetyków, niektórych artykułów spożywczych oraz przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym. 

Najwyższa rynkowa jakość

W ITS Science stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i satysfakcję naszych klientów. Właśnie dlatego oferujemy im najwyższej jakości zabudowy RABS, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach typu clean room. Aby zapewnić skuteczność zabudowy, należy spełnić określone wymogi. 

Nasz zespół pomoże w wybraniu zabudowy dostosowanej do Państwa potrzeb.

Zabudowy RABS

Zabudowy RABS (Restricted Access Barrier Systems) - produkowane na zamówienie zabudowy linii produkcyjnych w strefach czystych:

  • otwarte,
  • zamknięte.

Zabudowy RABS mają na celu oddzielać od otoczenia procesy na linii produkcyjnej - poprzez system ścian działowych wykonanych ze stali kwasoodpornej oraz szkła. Dodatkowa ochrona, która redukuje konieczność interwencji w pomieszczeniach typu clean room, dzięki zastosowaniu odpowiedniego przepływu powietrza, jak również izolacji. Alternatywa dla komór rękawicowych typu izolator.

Zabudowy umożliwiają dalszą izolację operatora (będącego w istocie największym źródłem zanieczyszczeń) od finalnego produktu, zapewniając jego czystość na najwyższym poziomie w procesach aseptycznych. Zabudowy RABS posiadają dodatkowy system filtracji HEPA, który wspomaga redukcję wystąpienia biokontaminacji tzw. Prawdopodobieństwa Niesterylnej Jednostki (ang. Probability of a Non Sterile Unit - PNSU).

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu RABS niezbędnym jest zapewnienie:

  • odpowiednio zaprojektowanego osprzętu,
  • odpowiedniego zarządzania,
  • odpowiednio zaprojektowanego otoczenia strefie krytycznej według normy ISO 5,
  • odpowiedniego stroju w pomieszczeniu typu clean room,
  • odpowiedniego przeszkolenia.