Sterylizatory powietrza

Utrzymanie możliwie najwyższego poziomu czystości i neutralności mikrobiologicznej powietrza w pomieszczeniach wewnątrz laboratoriów mikrobiologicznych oraz obiektów publicznych przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa przebywających w nich osób. W szczególności dotyczy to tych obiektów, w których ma miejsce wysoka rotacja osób - tam efektywna neutralizacja patogenów (drobnoustrojów chorobotwórczych) ma wręcz kluczowe znaczenie. 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapewnienia pożądanej jakości oraz czystości powietrza jest zastosowanie właściwie dobranych sterylizatorów UV-C, które skutecznie usuwają z powietrza niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje chorobotwórcze oraz wirusy (również wirus SARS-CoV-2, wywołujący COVID-19).

Opracowany przez ITS Science przepływowy sterylizator powietrza PureAir to urządzenie, które charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością działania (co najmniej 97% wyeliminowanych wirusów i mikroorganizmów). Tak wysoka wydajność wynika z zastosowania aż 4 lamp UV-C generujących łączną moc 36 W i emitujących promieniowanie UV-C o ściśle określonej długości fali, tzn. 257,3 nm. Właśnie tej długości promieniowanie UV-C ma najwyższą skuteczność redukcji drożdży, grzybów, pleśni, drobnoustrojów oraz pozostałych niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia mikroorganizmów. Sterylizator powietrza PureAir został też skonstruowany w taki sposób, aby na działanie promieniowania UV-C były wystawione wyłącznie wirusy, drobnoustroje chorobotwórcze i inne mikroorganizmy - ludzie mogą bez problemu przebywać i pracować w pobliżu sterylizatora bez narażania zdrowia.

Przepływowy sterylizator powietrza PureAir

Sterylizator PureAir przeznaczony jest do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu promieniowania ultrafioletowego UV-C, dezaktywującego bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, drożdże i inne mikroorganizmy.

Działanie sterylizujące (wiruso/bakteriobójcze) sterylizatora powietrza PureAir polega na absorbowaniu promieniowania UV-C przez kwasy nukleinowe i białka mikroorganizmów, co wypacza strukturę ich materiału genetycznego i tym samym je zabija.

  • Profesjonalny sterylizator UV-C do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, 
  • Niszczy wirusy i drobnoustroje,
  • Potwierdzona skuteczność promieniowania UV-C,
  • Bezpieczna praca w obecności ludzi,
  • Zabudowany podwójny kanał przepływowy z 4 niezależnymi promiennikami UV-C,
  • Mobilny, na kulach transportowych,
  • Najbezpieczniejszy w używaniu z dostępnych na rynku sterylizatorów dzięki zastosowaniu zabezpieczenia odcinającego zasilanie w momencie zdejmowania obudowy w trakcie pracy sterylizatora oraz podwójnej zabudowy wykonanej w całości ze stali kwasoodpornej AISI 304,
  • Wszechstronne zastosowanie.