Stacje do procesów ciągłej ekstracji cieczowej

ITS Science od lat dostarcza profesjonalne rozwiązania do sektora przemysłowego oraz badawczego. Na każdym etapie współpracy z klientami dbamy o ich zadowolenie oraz bezpieczeństwo produkcji. Projektujemy i realizujemy m.in. profesjonalne stacje do procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej. Systemy te z powodzeniem wykorzystywane są w procesie ekstrakcji wybranych metali z ziem rzadkich. Nasze rozwiązania wykorzystywane są m.in. do odzyskiwania metali szlachetnych z poprzemysłowych odpadów. 

Pełen profesjonalizm i personalizacja zamówienia

Na każdym etapie współpracy stawiamy na pełen profesjonalizm. Przygotowane przez nas stanowiska robocze są personalizowane, dzięki czemu spełniają potrzeby najbardziej wymagających klientów. Stanowiska są w pełni wyposażone w nowoczesną aparaturę i gotowe do użytkowania. Doskonale sprawdzają się w:

  • procesach rozdziału faz;
  • procesach ługowania;
  • procesach obróbki roztworów i ich analizy chemicznej. 

Proces ekstrakcji może zachodzić w trybie ciągłym, a dedykowany system zapewnia pełną kontrolę nad procesem i przepływem danych. Autonomiczne stanowiska zapewniają wysoką wydajność i bezpieczeństwo. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu poznania pełnej oferty oraz uzyskania niezbędnych informacji na temat realizacji zamówienia.

Stacje do procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej

Stacje do procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej - stanowiska umożliwiające przeprowadzenie procesów ekstrakcji niektórych metali z ziem rzadkich, jak również odzyskiwanie metali szlachetnych z odpadów poprzemysłowych. Wyposażone w całą niezbędną aparaturę, oraz w dedykowane do procesów naczynia reakcyjne z odpornego chemicznie tworzywa. Stelaż oraz stół roboczy wykonane są ze stali kwasoodpornej.

Na stanowiskach można przeprowadzać:

  • procesy ługowania,
  • procesy rozdziału faz,
  • proces obróbki roztworów i ich analizy chemicznej.

Proces ekstrakcji rozpuszczalnikowej zachodzi w warunkach przeciwprądowych w trybie pracy ciągłej. Stacje zostały wyposażone w system umożliwiający kontrolę przepływu, dzięki czemu może ono pracować w różnych konfiguracjach ekstrakcji. Dzięki zastosowaniu automatyki proces może odbywać się autonomicznie, lub też pod kontrolą użytkownika.

Stanowiska umożliwiają zbieranie danych i przenoszenie ich poprzez port USB w celu analizy, jak również ich graficzną prezentację w trybie on-line na dołączonym monitorze.