Komory rękawicowe (Glovebox)

Komory rękawicowe oferowane przez ITS Science to specjalistyczne urządzenia, zaprojektowane z myślą o prowadzeniu pracy w ściśle wyizolowanej przestrzeni roboczej bez naruszania jej szczelności. Dzięki najwyższej jakości zastosowanych materiałów komory rękawicowe ITS Science zapewniają pełne bezpieczeństwo zarówno dla produktów, jak i dla operatorów w każdych warunkach.

Dostępne są dwa rodzaje komór rękawicowych:

  • Komory do ochrony operatora (izolatory) - urządzenia tego typu pozwalają prowadzić procesy oraz czynności wymagające ściśle kontrolowanego środowiska (ciśnienie, stężenie gazów, wilgotność). To wyposażenie dedykowane w szczególności dla branży chemicznej i farmaceutycznej, gdzie często zachodzi potrzeba pracy z niebezpiecznymi substancjami i mikroorganizmami.
  • Komory do ochrony produktu - urządzenia tej klasy to zaawansowane technologicznie wyposażenie, które pozwala w bezpieczny sposób prowadzić prace badawcze nad substancjami i materiałami w warunkach atmosfery beztlenowej czy bezwodnej (np. w suchej atmosferze helu, azotu lub argonu). Dzięki temu doskonale sprawdzają się m.in. w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej czy zbrojeniowej.

Komory do ochrony operatora – IZOLATORY

Komory rękawicowe ITS SCIENCE do ochrony operatora to zaawansowane urządzenia umożliwiające prowadzenie procesów i czynności wymagających kontrolowanego środowiska o zdefiniowanych parametrach ciśnienia, stężenia gazów i wilgotności.
Urządzenia te zaprojektowane są do pracy w szczelnie wyizolowanej przestrzeni roboczej, do której dostęp bez naruszenia szczelności umożliwiają odpowiednie rękawice. Komory rękawicowe zapewniają pełne bezpieczeństwo operatora w trakcie pracy z substancjami niebezpiecznymi.
Dedykowane są do zastosowań medycznych oraz dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.

Komory do ochrony produktu

Komory rękawicowe ITS SCIENCE do ochrony produktu to zaawansowane urządzenia umożliwiające prowadzenie procesów badawczych wymagających wysoce rygorystycznych warunków beztlenowej i bezwodnej atmosfery.
Urządzenia te zaprojektowane są do pracy w szczelnie wyizolowanej przestrzeni roboczej, do której dostęp bez naruszenia szczelności umożliwiają odpowiednie rękawice. Komory rękawicowe ITS SCIENCE zapewniają pełne bezpieczeństwo produktu i całkowitą izolację od otoczenia w przypadku pracy z materiałem wrażliwym na tlen i wilgoć.